Další ztráta v boji o evropské poháry: Plzeň - České Budějovice 0:0

• 0
Ještě před pár týdny patřila Plzeň mezi adepty na postup do evropských pohárů, které se jí ale postupně vzdalují. Výkonnostní propad Plzeň potvrdila remízou 0:0 v ligovém zápase proti Českým Budějovicím.

Plzeň nevyhrála už pět zápasů po sobě.

"Byl to špatný výkon. Holt se nemůžeme trefit do branky, od toho se všechno odvíjí," povzdech si plzeňský trenér Pavel Vrba.

Značně obměněná plzeňská sestava zahájila utkání aktivněji a v 8. minutě jí mohl zajistit vedení Rezek, jehož střela z hranice šestnáctky jen těsně minula pravý horní roh Kučerovy branky.

Po rohovém kopu Petržely už musel českobudějovický brankář zasahovat, když reflexivně vyrazil Jiráčkovu hlavičku z bezprostřední blízkosti.

Hosté spoléhali především na standardní situace a po přetaženém centru Otepky ve 20. minutě domácí brankář Daněk jen s obtížemi vytěsnil Horejšův nebezpečný pokus hlavou.

Za chvíli se dostal k zakončení z otočky Volešák, mířil však pouze do
náruče připraveného Daňka.

Oba týmy ve středu pole vsadily na pětičlennou záložní řadu, a tak se hra odbývala většinou v tomto přehuštěném prostoru.

O něco nebezpečnější směrem dopředu zůstali domácí. K zakončení povedeného centru Petržely z pravé strany ale chyběly ve 32. minutě na malém vápně nabíhajícímu Rezkovi centimetry. O čtyři minuty později utancoval v pokutovém území obránce Žižku Petržela, v jasné gólové příležitosti ovšem vypálil nad.

Před koncem první půle ještě vystrašil Kučeru ranou z třiceti metrů po
trestném kopu Lecjaks, který těsně minul levou tyč.

Po přestávce tempo opadlo a hosté téměř rezignovali na ofenzivu. S překonáním jejich hluboko zataženého obranného bloku měli ve finální fázi nepřesně kombinující domácí velké problémy.

Po hodině hry se odhodlal k dalekonosné střele Rajtoral, zamířil však nad branku nudícího se Kučery.

Pasivní Budějovice mohl potrestat v 75. minutě hlavou Rezek, přesný centr Ševinského ale poslal vedle.

V závěrečné desetiminutovce se hosté před Daňkem připomněli. Otepkův střílený přímý kop z velkého úhlu plzeňského gólmana nepřekvapil a nekrytý Volešák po přiťuknutí Otepky minul v největší šanci Jihočechů z hranice šestnáctky pravou tyč.

"Z Plzně se nevozí body snadno. V naší situaci je bod jako vítězství," radoval se po utkání českobudějovický kouč Jaroslav Šilhavý.