Paul Pierce z Bostonu (uprostřed) se probíjí mezi bránícími hráči Miami Dorell Wrightem (vlevo) a  Udonisem Haslemem.

Paul Pierce z Bostonu (uprostřed) se probíjí mezi bránícími hráči Miami Dorell Wrightem (vlevo) a Udonisem Haslemem. | foto: AP

Pierce zajistil poslední střelou zápasu mečbol pro basketbalisty Bostonu

• 26
Trefa Paula Pierce v závěrečné vteřině rozhodla o tom, že basketbalisté Bostonu uspěli i ve třetím utkání prvního kola play-off s Miami. Celtics zvítězili na soupeřově palubovce 100:98 a v neděli mohou sérii na Floridě rozhodnout o svém postupu.

"Bylo to na Paulovi. Řekli jsme mu, že střílet bude on. Je to hvězda, pořád si věří," chválil Pierce bostonský kouč Doc Rivers. Jeho tým v poslední čtvrtině prohospodařil devítibodové vedení, ale nakonec výhru těsným rozdílem vybojoval.

Pierce přispěl k vítězství 32 body a těsně zaostal ve střeleckém souboji hvězd za domácím Dwyanem Wadem. Opora domácího týmu dala 34 bodů, ale těsně před koncem zápasu opustila hřiště s poraněným lýtkem.

Před Miami stojí těžký úkol, protože v historii NBA se ještě žádnému celku nepovedlo vyhrát sérii, v níž prohrál úvodní tři utkání. "Dveře se ještě nezabouchly. Pořád před sebou máme další den," uvedl kouč Heat Erik Spoelstra.

Vítězná střela Paula Pierce.

V Západní konferenci jsou série vyrovnanější. San Antonio se ujalo vedení 2:1 nad Dallasem díky vítězství 94:90, o které se výrazně zasloužil Manu Ginobili.

I když mu Dirk Nowitzki přerazil v jednom ze soubojů nos, který začal silně krvácet, vrátil se do hry a v poslední čtvrtině dal jedenáct z celkových patnácti bodů v utkání. Nowitzki nastřílel 35 bodů, ale hostům to nepomohlo.

Domácího prostředí využil také Utah, který porazil Denver 105:93 a vede v sérii 2:1. Opory Jazz tentokrát zastínil náhradník Paul Millsap, jenž odehrál životní zápas, když zaznamenal 22 bodů a 19 doskoků.