Hráči Bostonu jsou v euforii, právě rozhodli zápas s Buffalem

Hráči Bostonu jsou v euforii, právě rozhodli zápas s Buffalem | foto: AP

Krejčí gólem přispěl k výhře Bostonu, Ovečkin řádil na ledě Montrealu

• 11
Český útočník David Krejčí se poprvé gólově prosadil v letošním play-off NHL a pomohl tak Bostonu k domácí výhře 3:2 po prodloužení nad Buffalem. Den poté, co se k postupu do 2. kola play-off přiblížil Sidney Crosby s Pittsburghem, se vedení v sérii 3:1 dočkal také Alexandr Ovečkin. Jeho Washington rozstřílel ve venkovním zápase Montreal v poměru 6:3 a ruský forvard byl u tří gólů (2+1).

V pořadí čtvrté utkání čtvrtfinálové série Východní konference mezi Buffalem a Bostonem se stalo dosavadním nejdelším kláním letošního play-off.

Domácí Bruins totiž rozhodli o svém triumfu 3:2 a vedení v sérii 3:1 na zápasy až v 8. minutě druhého prodloužení, tedy celkově v 88. minutě.

Autorem rozhodující branky byl Miroslav Šatan. Slovenský reprezentant, jenž v minulosti dlouho oblékal právě dres Sabres, se proti svým bývalým spoluhráčům prosadil v přesilové hře nařízené za hru Buffala s šesti hráči v poli.

"Konečně to skončilo. Máme teď vedení 3:1 v sérii, takže se nám může líp dýchat. Oba týmy zatím podávají dobré výkony a skvěle si vedou zejména gólmani, na tom se nic nezmění," hodnotí postupové vyhlídky Bostonu spokojený Šatan, jenž měl proti Ryanu Millerovi obrovskou šanci už v prvním nastavení. Americký reprezentant tehdy ještě senzačně lapačkou zastavil puk směřující do zcela odkryté branky:

V řádné hrací době si nejprve vypracovali vedení 2:0 hostující Sabres. Skóre otevřel už ve 3. minutě Tim Kennedy. V 27. minutě pak navýšil vedení bek Steve Montador.

Bostonu ale vyšla třetí třetina, kdy Ryana Millera z devíti střel překonali David Krejčí a Patrice Bergeron. Prvně jmenovaný český reprezentant své premiérové letošní trefy v play-off dosáhl přesilovkovou dorážkou předchozí střely beka Matta Hunwicka.

Vítězná branka utkání z hole Šatana:

Ovečkin se s Washingtonem přiblížil postupu

Po nevydařeném závěru základní části NHL, kdy ztratil možnost na Maurice Richard Trophy a Art Ross Trophy, a nevýrazném vstupu do play-off, ve kterém dokonce nevyslal na branku soupeře ani jednu střelu, je Alexandr Ovečkin z Washingtonu zpátky v optimální formě.

Ruský kanonýr se střelecky prosadil potřetí za sebou, přičemž utkání s pořadovým číslem čtyři dokonce ozdobil dvěma zásahy. Celkově si Ovečkin připsal tři body (2+1) a po vítězství Capitals 6:3 byl vyhlášen druhou hvězdou za svým spoluhráčem a krajanem Semjonem Varlamovem. Nová brankářská jednička vítězů základní části NHL pochytala 36 ran Montrealu.

Domácí Canadiens nastoupili bez zraněného beka Jaroslava Špačka, jehož místo v sestavě zaujal Ryan O'Byrne. Poprvé v letošním play-off vyšel bodově naprázdno lídr českých hokejistů ze základní části, Tomáš Plekanec. Dvě asistence naopak přibyly na konto zadáka Romana Hamrlíka. Kanadský celek stejně jako soupeř v průběhu série prohodil role svých gólmanů.

Do čtvrtého duelu totiž od začátku na místo Jaroslava Haláka nastoupil Carey Price. Vítězný efekt jako u Washingtonu to ovšem nemělo, když mladého Kanaďana kromě zmiňovaného Ovečkina překonali také Jason Chimera, Nicklas Bäckström a dvougólový Mike Knuble. Washington může o svém postupu do 2. kola play-off rozhodnout už v pátek na domácím ledě.

Podívejte se na gólové akce Ovečkina:

Vancouver je zpátky ve hře o postup

Po dvou porážkách v řadě nebyli před odvetným střetnutím na ledě soupeře hokejisté Vancouveru v jednoduché pozici. S těžkou úlohou se ovšem dokázali vypořádat a po výhře nad Los Angeles 6:4 srovnali stav na 2:2 na zápasy.

Úvodní dvě třetiny konečnému výsledku nicméně vůbec nenapovídaly. Po prvním dějství totiž Kings vedli 1:0 díky trefě produktivního beka Drew Doughtyho a po 40. minutách hry byl stav pro změnu 3:2 pro domácí.

Ve třetí dvacetiminutovce ale Canucks vyprodukovali čtyři góly, když se prosadili Mikael Samuelsson, Sami Salo, Ryan Kesler a vítěz bodování v základní části NHL Henrik Sedin.

Výsledky play-off:

Východní konference:

Montreal - Washington 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
10. Cammalleri (Hamrlík), 36. Gionta, 59. Moore (Hamrlík) - 9. a 52. Ovečkin, 40. a 58. Knuble, 53. Chimera, 60. Bäckström. Střely na branku: 39:38. Diváci: 21.273. Stav série: 1:3.

Boston - Buffalo 3:2 v druhém prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:0)
Branky: 43. Krejčí, 47. Bergeron, 88. Šatan - 3. Kennedy, 27. Montador. Střely na branku: 39:37. Diváci: 17.565. Stav série: 3:1.

Západní konference - 4. zápas:
Los Angeles - Vancouver 4:6 (1:0, 2:2, 1:4)
Branky
: 14. Doughty, 26. Brown, 38. Kopitar, 54. Simmonds - 24. Ehrhoff, 36. Demitra, 48. Samuelsson, 53. Salo, 58. H. Sedin, 60. Kesler. Střely na branku: 26:37. Diváci: 18.322. Stav série: 2:2.