DOLIČNÝ ZÁBĚR. Jaroslav Halák pije. Podle videa sami posuďte, zda se mu klepe ruka z nervozity | foto: www.nhl.com

Ovečkin vrací úder Plekancovi: Halák je nervózní, třesou se mu ruce

• 11
Hokejové play-off, to nejsou jenom vypjaté bitvy na ledě, ale také drsná válka slov, která má rozhodit soupeře. A nejcitlivějším místem je pak gólman.

Přesně tuhle taktiku předvedl v zámořské NHL Tomáš Plekanec. Jeho Montreal narazil v prvním kole Stanley Cupu na vítěze základní části z Washingtonu.

Capitals se mohou chlubit výtečným útokem, ovšem vzadu je to horší. Hlavně brankářská dvojice Theodore, Varlamov nepatří mezi nejsilnější. "Nejsou to gólmani formátu Martina Brodeura nebo Ryana Millera, my máme lepší duo," prohlásil před začátkem série Plekanec.

Po prvním utkání se mohl radovat, protože Montrealu zajistil v prodloužení překvapivé vítězství 3:2. A v tom následujícím inkasoval Theodore z prvních dvou střel dva góly a kouč ho vystřídal.

Jenže Washington se dokázal oklepat a zápas, ve kterém prohrával po dvou třetinách 1:4, dotáhl do prodloužení. V něm hned v první minutě rozhodl Bäckström a vyrovnal stav série na 1:1.

Nastala vhodná příležitost pro odvetu. Využil ji Alexander Ovečkin, jenž se pokusil rozhodit slovenského brankáře Jaroslava Haláka.

"Po našem prvním gólu jsem se podíval na opakovaný záběr na kostce a všiml si, že se mu třásla ruka, když pil. To znamená, že je nervózní, ví, že je pod tlakem. To je pro nás dobré znamení," prohlásil Ovečkin.

Sami podle krátkého šotu posuďte (přesně v 17. vteřině), zda má pravdu. Zámořské novináře zajímala Halákova reakce, ten však slovní přestřelku s Ovečkinem odmítl a přes členy realizačního týmu vzkázal, že se s ním nehodlá bavit přes média.

Což si někteří reportéři vyložili tak, že opravdu není v klidu. "Já ho nikdy neviděl roztřeseného, takže bych v tom neviděl žádný problém," tvrdí Halákův spoluhráč Mike Cammalleri.