Milan Baroš je po zranění zpátky a ve formě. | foto: Michal Šula, MF DNES

Baroš důrazně vzkázal, že po zranění je zpátky: Každým dnem se cítím líp, říká

• 30
Jsem zpátky! Tento vzkaz snad od Milana Baroše nemohl být důraznější. "Každým dnem se cítím líp," řekl fotbalový útočník z Galatasaray Istanbul.

V neděli večer poprvé od 25. října český reprezentant nastoupil v základní sestavě a hned dal tři góly. Dva hlavou po centrech z pravé strany, jeden po samostatné akci přes dva obránce přízemní střelou levačkou.

Baroš je zpátky po nepříjemném zranění levého nártu, které ho vyřadilo téměř na půl roku. "Se zdravotními potížemi se vyrovnal výborně a dokázal, že ze svých střeleckých schopností nic neztratil," podotkl jeho agent Pavel Paska ze společnosti ISM.

Podívejte se na 1. gól Milana Baroše

Baroš v minulém ročníku turecké ligy byl nejlepším střelcem, letos kvůli zdravotním problémům naskočil jen do 14 zápasů a dal devět branek.

Díky poslednímu hattricku osmadvacetiletého útočníka Galatasaray v neděli porazil Diyarbakirspor 4:1 a udržel si naději, byť malou, na titul. A především vyhrál po třech bídných zápasech, v nichž získal jediný bod. Pět kol před koncem sezony z třetího místa ztrácí na vedoucí Bursaspor pět bodů, na druhé Fenerbahce o bod méně.

Podívejte se na 2. gól Milana Baroše

"Situace je složitá, ale budeme se snažit. Musíme vyhrát všechny zbývající zápasy a uvidíme," říkal Baroš pro klubový web.

Situace je složitá i mezi fanoušky a klubem. Porážka v Trabzonu a remíza na hřišti Sivassporu příznivce naštvaly, domácí prohra s Fenerbahce je rozběsnila.

Při nedělním domácím zápase stadion Ali Sami Yen nebouřil. Tribuna, kde se scházejí ultras, protestovala proti posledním výsledkům a výkonům tichem, transparenty příznivci vyvěsili vzhůru nohama. A po prvním gólu byla odezva z tribun nesmělá.

Podívejte se na 3. gól Milana Baroše

"Naše odpověď fanouškům nemohla být lepší. Jsem rád za vysoké vítězství," poznamenal trenér Frank Rijkaard.

Musí být šťastný i z návratu Baroše. V říjnu loňského roku po souboji s Emrem už po dvou minutách odstoupil z derby na Fenerbahce. Za šest týdnů měl být zpátky, ale zlomené kůstky špatně srostly a v lednu Baroš podstoupil operaci v Mnichově. Marodka se prodloužila o další dva měsíce. "Ta dlouhá pauza mě hodně trápila," přiznal.

Poprvé od zranění naskočil před měsícem na třináct minut do utkání proti Ankaragücü a v závěru dal gól na 3:0. Minuty sbíral i v dalších třech utkáních, které Galatasaray nevyšly. A když v neděli hrál od začátku, zářil. "Ten zápas je pro něj velkou vzpruhou," myslí si manažer Paska.

Může být i pro Galatasaray, kterého ve zbývajících kolech čekají čtyři průměrní soupeři a vedoucí Bursaspor. S ním se potká doma za dva týdny. A i v případě vítězství pak musí spoléhat, že soupeř stejně jako Fenrbahce budou i dál ztrácet. "Musíme se soustředit hlavně na naše zápasy," zdůraznil Baroš.