Sen o titulu žije, o výhře rozhodla první půle: Boleslav - Jablonec 1:2

• 1
Fotbalisté Jablonec z boje o titul neutíkají, v utkání 24. kola Gambrinus ligy zvítězili v Mladé Boleslavi 2:1, když obě branky dali v první půli. Boleslav, jež snížila v samém závěru, prohrála po třech vítězných duelech.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

"Prohráli jsme zaslouženě, soupeři jsme darovali první poločas naprosto lajdáckým výkonem," zlobil se domácí trenér Karel Stanner. "Dali jsme jim prostor, nechali jj kombinovat a obě branky inkasovali po situacích, kdy jsme jim mohli zabránit. První poločas byl z naší strany katastrofální."

Jablonec se na třetím místě dotáhl na druhou Spartu a na vedoucí Ostravu ztrácí jediný bod.

"Žijeme v boji o Evropu. Uhráli jsme body se soupeřem, ze kterého jsme měli respekt. Hráči přistoupili k zápasu zodpovědně, za poločas a efektivitu jsme si výhru zasloužili," řekl kouč hostí František Komňacký.

"Řekl bych, že jsme odehráli velmi dobrý poločas. Myslím, že tam se rozhodl osud zápasu. Hráli jsme dobře kombinačně, dali dvě branky a měli další šance. Naše hra se podobala tomu, co bychom chtěli předvádět," dodal Komňacký.

Hosté začali velice ofenzivně. Na hrotu útoku byl sice osamocený Lafata, ale ze záložní řady ho variabilně doplňovali Haurdič, Kovařík i Jarolím. Již v šesté minutě po hezké jednoduché akci Pavlíka se Zábojníkem zakončoval Kovařík, ale tísněn domácím obráncem přestřelil. Po deseti minutách vyslal z trestného kopu svoji vizitku Jarolím a brankář Šeda jen s námahou vyrazil míč na roh.

Hosté přehrávali domácí kombinací, pohybem, jen to zakončení nebylo nejpřesnější. Ve 14. minutě po rychlém protiútoku zatáhl míč Haurdič, Lafata pustil jeho centr na zcela volného Kovaříka, ale ten v jasné šanci přestřelil. Na druhé straně tvrdě vypálil Sedláček, gólman Špit jen vyrazil míč ke Kuličovi, ale nejlepší ligový střelec měl vychýlenou mušku.

Svou rychlostí zaměstnával obranu Středočechů hlavně Haurdič. Ve 27. minutě si přehodil míč z pravé na levou nohu, zbavil se Hrdličky, ale namířil vedle. Ofenzivní fotbal Jablonce byl odměněn o minutu později. Haurdičův centr našel zcela volného Lafatu a ten hlavou překonal Šedu. Domácí brankář měl o chvíli později hodně práce s dalším trestným kopem Jarolíma.

Z ojedinělé povedené akce mohli domácí ve 33. minutě vyrovnat. Po rychlém brejku dal Kulič míč do běhu Chramostovi, ten sice Špita přízemní střelou překonal, ale trefil jen tyč. Těsně před přestávkou obešel Kovařík hravě Procházku, napřáhl těsně za hranicí velkého vápna a trefil přesně.

Dvougólové vedení hosty uklidnilo a po přestávce se přece jen více zaměřili na defenzivu. Jejich obrana dirigovaná dvojicí zkušených stoperů Pavlík - Drsek prakticky do vážnější šance domácí hráče nepustila. Velkou šanci měl v 58. minutě Chramosta, ale Drsek za již překonaným Špitem míč z brankové čáry vykopl.

Domácí si vytvořili tlak, ale jen ve středu hřiště. Na dostřel branky se prakticky nedostali. Až v nastaveném čase se to povedlo Chramostovi a střelou zblízka alespoň zmírnil prohru.