Milan Baroš v dresu Galatasaray

Milan Baroš v dresu Galatasaray | foto: Reuters

Baroš se v Turecku blýskl hattrickem, Holenda dal v Rusku dva góly

• 20
Fotbalista Milan Baroš se v turecké lize blýskl hattrickem. Poprvé od podzimního zranění nártu nastoupil v základní sestavě Galatasaray a v 29. kole pomohl zdolal Diyarbakirspor 4:1.

TURECKO

Baroš svou střeleckou bilanci tak vylepšil na devět gólů ve 14 zápasech.

Český reprezentant kvůli zranění nehrál pět měsíců. Poprvé nastoupil v polovině března na pár minut a hned dal gól. Poté ještě dvakrát naskočil jako střídající hráč a až dnes se objevil v základní sestavě.
1. gól Milana Baroše

Jak důležitým hráčem pro Galatasaray je, ukázal již po 18 minutách, kdy otevřel skóre. Za deset minut přidal druhý gól a v 52. minutě své střelecké představení uzavřel, když zvýšil na 4:0. V 77. minutě pak své místo na hřišti přepustil Brazilci Joovi.
2. gól Milana Baroše

Přestože v tabulce střelců poskočil výrazně dopředu, na obhajobu koruny krále střelců dosáhne už jen těžko. Na Makukulu z Kayserisporu totiž ztrácí devět branek, přičemž do konce sezony zbývá sehrát pět kol.

Také Galatasaray má daleko k titulu. Dnes totiž ukončil sérii tří zápasů bez vítězství a na vedoucí Bursaspor ztrácí z třetí příčky pět bodů. Pomohlo mu však, že Bursaspor s Tomášem Zápotočným v sestavě jen remizoval s Genclerbirligi. Zahrál si i Jan Rajnoch, jehož Ankaragücü však prohrálo 0:2 na stadionu Kasimpasy.

Výsledky 29. kola: Antalyaspor - Büyüksehir 1:3, Besiktas - Trabzonspor 0:0, Genclerbirligi - Bursaspor 0:0, Kasimpasa - Ankaragücü 2:0, Denizlispor - Eskisehirspor 1:0, Galatasaray - Diyarbakirspor 4:1 (tři góly Baroš), Ankaraspor - Fenerbahce 0:3, Kayserispor - Sivasspor 2:2.

18. Ankaraspor 29 0 0 29 0:87 0

Poznámka: Ankaraspor byl vyloučen ze soutěže, jeho zápasy byly kontumovány.
3. gól Milana Baroše

SKOTSKO

Fotbalisté Celtiku Glasgow korunovali nepovedenou sezonou šokující porážkou v semifinále Skotského poháru. Slavný klub podlehl doma v Hampden Parku 0:2 druholigovému Ross County a s největší pravděpodobností tak zakončí ročník bez zisku nějaké trofeje.

Pro tým ze Skotské vysočiny byl už postup do semifinále největším úspěchem v historii a výhra v Glasgowě senzaci umocnila. Pro Celtic jde o další ránu, poté co bude muset téměř jistě sledovat, jak slaví titul jejich odvěký rival Rangers, na nějž mají v ligové tabulce ztrátu 13 bodů.

Dnešní porážka navíc hodně sníží šance dočasného kouče Neila Lennona na převzetí funkce na řádné bázi od nové sezony. Bývalý kapitán klubu nahradil koncem března odvolaného Tonyho Mowbraye.

Soupeř Ross County vzejšel z nedělního semifinále, Dundee United porazilo druholigový Raith Rovers 2:0.

RUSKO

Jan Holenda výrazně pomohl dvěma góly Machačkale k vítězství na hřišti Novosibirsku 4:2. Nováček ruské nejvyšší soutěže se tak díky druhému vítězství za sebou vyhoupl do horní poloviny tabulky. Bývalý Sparťan se premiérově trefil už při minulé výhře nad Vladikavkazem.

Dagestánský nováček se ujal vedení v Novosibirsku po dvaceti minutách zásluhou Corajeva, ve 35. minutě zvýšil hlavou Holenda a brzy po přestávce český kanonýr přidal opět přesnou hlavičkou další gól.

Domácí sice bleskově snížili na 2:3, jejich nápor ale otupila červená karta pro Aravina. Konečnou podobu výsledku dal v závěrečných sekundách znovu Corajev.

Gólu se naopak nedočkal Tomáš Necid, který po náročném programu posledních týdnů tentokrát chyběl v základní sestavě CSKA Moskva a sledoval tak, jak jeho spoluhráči přehrávají Vladivkavkaz.

Do hry zasáhl až čtvrt hodiny před koncem, kdy na ukazateli skóre již svítilo konečných 3:1 pro CSKA, za který se trefili Guilherme, Krasič a Dzagojev z penalty. Na Necidově kontě tak stále zůstává jediný přesný zásah.

Výsledky 5. kola: Samara - Saturn MO 2:1, Spartak Moskva - Groznyj 2:1, Dynamo Moskva - Tomsk 0:0, Novosibirsk - Machačkala 2:4 (za hosty dva góly Holenda), Vladikavkaz - CSKA Moskva 1:3, Rostov na Donu - Perm 2:1, Kazaň - Nalčik 1:1.

SLOVENSKO

Do boje o titul ve slovenské lize významně promluvili fotbalisté Ružomberoku. Mužstvo, které pod vedením Františka Straka zaznamenalo velký vzestup, v 27. kole zdolalo druhý Slovan Bratislava, který tak Žilinou zaostává už o tři body.

Výsledky 27. kola: Dubnica - Dunajská Streda 1:1 (5. Filo - 55. Kazlauskas), Petržalka - Nitra 3:2 (8. Najman, 14. Čikoš, 23. Šedivý - 67. a 85. Rák), Prešov - Banská Bystrica 0:1 (7. Ďuriš), Ružomberok - Slovan Bratislava 2:0 (39. Coimbra, 48. Zošák), Trnava - Senica 1:2 (24. Guldan - 45. Hesek, 73. Piroska), Košice - Žilina 0:4 (8. a 25. Lietava, 47. Pečálka, 55. Rilke).

RAKOUSKO

Výsledky 29. kola: Klagenfurt - Salcburk 0:2, Linec - Wiener Neustadt 1:1, Mattersburg - Kapfenberg 3:1, Austria Vídeň - Sturm Štýrský Hradec 1:0.

NIZOZEMSKO

Výsledky 31. kola: Twente Enschede - Heerenveen 2:0, Breda - Roda Kerkrade 1:0, Nijmegen - Alkmaar 0:0, Sparta Rotterdam - Almelo 1:1, PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam 0:0, Utrecht - Haag 0:2, Ajax Amsterdam - Venlo 7:0, Groningen - Tilburg 4:0.