Petr Čech má s Chelsea nakročeno k titulu. Ilustrační foto | foto: Paulo Duarte, AP

Brankář Čech: Gól Drogby z ofsajdu? Ani branka Manchesteru neměla platit

• 47
Fotbalová Chelsea má po čtyřech letech šanci na titul. Po sobotní výhře nad Manchesterem 2:1 se totiž vyhoupla do čela tabulky. "Teď to máme ve svých rukou," těší brankáře Petra Čecha.

Reprezentační gólman mluvil pro své internetové stránky nejenom o šancích na titul, ale shrnul i průběh zápasu.

O čem Čech mluvil?

Fergusona naštval rozhodující gól

Proč pomezní nemával ofsajd?

O zápase:
Takové zápasy, ve kterých jde o první místo, rozhodují první góly. Bylo jasné, že kdo dá první branku, ten bude mít pro zbytek zápasu výhodu, což se také ukázalo. Dobře jsme bránili, drželi míč a soustředili jsme se na protiútoky. V prvním poločase jsme Manchester nepustili vůbec k ničemu a kontrolovali jsme i druhý poločas.

O nástrahách pro brankáře:
Pro brankáře nejsou tato utkání, kdy často rozhoduje jedna střela, jeden zákrok, vůbec jednoduchá. Jde o to udržet po celý zápas koncentraci, být připravený na všechno.

Anglický šlágr ovládla Chelsea

Čech a spol. teď mají nejblíž k titulu

O ofsajdu, z kterého dal Drogba gól:
Mluví-li se o ofsajdu při našem druhém gólu, mělo by se také hned hovořit o ruce při brance Manchesteru. Jedna situace a jeden verdikt tedy vyzněly v náš prospěch, druhá situace a druhý verdikt v náš neprospěch. Z toho mi jasně vychází, že jsme byli pořád v zápase o jeden gól lepší a zaslouženě jsme ho vyhráli.

O šancích na titul:
Je velmi důležité tyto souboje s přímými konkurenty, v nichž jde prakticky rovnou o šest bodů, vyhrávat. Pro nás je ale teď neméně důležité, abychom do konce ligy zvládli i zápasy s ostatními soupeři. Jsme nyní v situaci, kdy víme, že osud máme ve svých rukou a je na nás, jak s tím naložíme.