Bezradnost a zmar úřadujícího mistra: Slavia - Liberec 0:2

• 374
Rozpaky slávistických fotbalistů pokračují. Po předchozí porážce na Slovácku nestačili doma v Edenu na soupeře z Liberce a prohráli 0:2. O góly vítězů se už před přestávkou postarali Kerič a Vulin.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Slavia se tak v tabulce nepřiblížila silné pětce a zůstala s osmibodovým odstupem za pátou Plzní.

"Konečně jsme potvrdili, že naše hra není tak špatná, jako jarní výsledky," řekl po zápase liberecký kouč Josef Petřík.

"Až na poločas s Brnem nás žádný soupeř nepřehrál. Takže teď v Edenu jsme ke kvalitnímu fotbalu konečně přidali vítězství," dodal Petřík.

Pokud nevíte, co je to bezradnost, mohli jste ji snadno vystopovat na hře současné fotbalové Slavie. Zmar, zmar a zase jen zmar - právě takhle se slávisté prezentovali v prvním poločase domácího ligového utkání s Libercem.

Severočeši úřadujícího mistra přehrávali po všech stránkách a slávisté nevěděli, co si na hřišti počít.

Liberečtí protihráče ve středu pole důsledně napadali, nedávali jim žádný prostor ke kombinaci, takže domácí se utápěli v přihrávkách do šířky, nebo míče dopředu bezhlavě nakopávali a tam stála pozorná hostující obrana.

Liberec měl na rozdíl od Slavie rychlou a nebezpečnou přechodovou fázi, čehož jako první využil hbitý Kerič. Vlétl mezi domácí obránce a vyběhnuvšího Romanovse lišácky prostřelil.

Poté znovu přišlo slávistické trápení a chytrá sebevědomá hra Liberce.

Ve 25. minutě pak zahrával roh liberecký Dočkal, na přetažený míč vyskočil pohodlně Vulin a hlavou ho poslal pod břevno do sítě. Gólman Romanovs jen promáchl.

Až do poločasu se na skóre nic nezměnilo, fotbalovějším týmem stále byli hosté.

Do druhého poločasu udělal domácí kouč Karel Jarolím dvě změny, místo Koreše a Kysely přišli na hřiště Trubila a Šenkeřík.

Slavia se poté přece jen probudila a začalo se hrát převážně na polovině Liberce a v blízkosti jeho pokutového území. Byla to sice územní převaha domácích, ale bez efektu, do šancí se Jarolímovi svěřenci nedostávali.

Aplaus sklidil čtvrt hodiny před konce domácí fotbalista Jaroslav Černý, který vystřídal Grajciara. Černý se na prvoligovou scénu vrátil po dlouhodobém zranění. Naposled hrál loni 31. srpna proti Slovácku.

Náznak slávistického tlaku už byl ta tam, útoky domácích vyhlížely neškodně, libereckou obranu takřka nezatěžovaly. A hosté se z pochopitelných důvodů nikam nehrnuli. Bylo jim jasné, že na zpáteční cestu pod Ještěd si přibalí tři body.

"Co k tomu říct. Na silné stránky Liberce jsme hráče upozorňovali. Jsou to rychlé míče za obranu na Keriče a standardní situace. No a první gól nám dá Kerič, který uteče obráncům, a druhý Vulin po rohu," popisoval rezignovaně slávistický trenér Karel Jarolím.

"Vypadá to, že se budeme muset zamyslet nad způsobem hry. Jedna z variant je posílit středovou řadu, hrát na brejky a jen na jednoho útočníka."