Rychlý gól nepomohl, hosté mají první jarní body: Olomouc - Boleslav 1:2

• 6
Po vypuknutí údajné korupční aféry olomoučtí fotbalisté opět ztratili. Po debaklu na Spartě tentokrát doma ve vloženém 21. kole podlehli 1:2 Mladé Boleslavi. Přitom už od páté minuty vedli po vlastním gólu Rolka, po přestávce vyrovnal Chramosta.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

"Náš fotbal byl nekoukatelný. Byla tam spousta nepřesností, nevytvářeli jsme si ani tolik šancí jako obvykle a
soupeř nás za to potrestal," uznal domácí trenér Zdeněk Psotka.

"Přestože jsme brzy lehce vedli, měli k dispozici penaltu a soupeř při šanci Hubníka vykopával míč před prázdnou brankou, naše hra byla kostrbatá. Chyběla mi víra hráčů ve vlastní umění. Bylo tam hodně chyb při zpracování, nedařilo se ani hráčům, kteří jsou silní v soubojích jeden na jednoho, jako Ordoš nebo Bajer," posteskl si Psotka.

Mladá Boleslav poprvé na jaře bodovala, v předchozích zápasech podlehla Kladnu, Sparta a na Strahově s Bohemians 1905. Utkání v Příbrami bylo odložené.

Pochmurná atmosféra obvinění z podplácení mohla nad Olomouci rychle
zhoustnout. Hned první útočnou akcí Středočeši po své pravé straně vnikli do vápna, ale Mendy bombou Lovásika neprostřelil.

Situace se však pro Hanáky rychle otočila k lepšímu. Splnilo se
předzápasové přání kouče Psotky: domácím zvedl sebevědomí rychlý gól, byť s vydatným přispěním štěstí. Do míče se totiž z hranice pokutového území nepovedeně opřel Janotka, ale boleslavský stoper Rolko míč tělem tečoval do protipohybu brankáře Šedy.

Olomouc byla fotbalovější, ale náskok nenavýšila dokonce ani z
penalty. To když Rolko rukou stáhl v 28. minutě k zemi Škerleho, ale Šeda zvolil správnou stranu a Šultesovu penaltu vyrazil.

Hostům jakoby v ofenzívě chyběl tah distancovaného Kuliče. Mezihra úplně zlá nebyla, finální fáze však byla dlouho neškodná.

Až v závěru poločasu se Středočechům podařily dotáhnout dvě akce. Volej Zahustela však minul branku a hlavička Mendyho zase přesně našla náruč připraveného Lovásika.

"Začalo to hororově. Dali jsme si vlastní gól a pak se nějakým způsobem hledala i naše stoperská dvojice. Přišla ještě penalta proti nám, dvě šance, ale podržel nás brankář Šeda. Nechtěli jsme domácí pustit do tlaku, ale po našich chybách mohli vést klidně 2:0," připustil hostující kouč Karel Stanner.

Na začátku druhé půle se aktivita vrátila na olomoucké kopačky. Z brejku měl v 54. minutě výjimečnou šanci přidat druhý gól Hubník. Obehrál vybíhajícího gólmana, ale míč mu trochu utekl a pár kroků před prázdnou branku mu ho stačil ukopnout Hrdlička.

O tři minuty to domácí hodně mrzelo. Sedláček svým posledním dotykem míče před střídáním našel na velkém vápně Chramostu, který bez přípravy a levačkou míč zkušeně nasměroval k tyči.

Ani jeden tým nebránil remízu, ale v neurovnané partii jejich snaze vadily nepřesnosti.

Na dělbu bodů přesto nedošlo. Pět minut před koncem si z pravého křídla seběhl do šestnáctky obránce Kalina a Lovásik jeho pokus z