Jiří Jarošík (druhý zprava) se spoluhráči za Zaragozy

Jiří Jarošík (druhý zprava) se spoluhráči za Zaragozy | foto: AP

Že nás porazil Messi? S tím nezbývá než souhlasit, říká Jarošík

• 17
"Na zápas s Barcelonou jsem se moc těšil, ale jestli jsem si ho opravdu užil, na to teď odpovědět opravdu nedokážu," přemítal cestou na pondělní trénink bývalý fotbalový reprezentant Jiří Jarošík, dnes stoper španělské prvoligové Zaragozy.

V neděli večer domácí Zaragoza ligové utkání s Barcelonou prohrála 2:4, když tři góly dostala od Messiho. A čtvrtý od Ibrahimovice z penalty, nařízené za faul na Messiho.

V jaké náladě jde fotbalista trénovat den po takové porážce?
Pochopitelně, že nadšený nejsem. Ale prostě jsme prohráli s Barcelonou. A musíme uznat, že zrovna s ní se měřit nemůžeme. Jako zachraňující se mužstvo jsme v posledních zápasech udělali dobré výsledky, ale Barcelona nás posadila na zem. Ale ona takhle posazuje i věhlasnější týmy, než jsme my.

Dá se s trochou nadsázky říci, že to byl zápas Zaragoza - Messi 2:4?
Ono to tak na hřišti opravdu vypadalo, takže se to klidně dá říct i bez nadsázky.

S Messim jste se teď potkal tváří v tvář na hřišti. Je opravdu tak výjimečný, jak se o něm traduje?
Momentálně je fakt bezkonkurenční. Kdyby proti nám nenastoupil, jistě bychom na Barcelonu šanci měli. Messi je ale výjimečný už delší dobu, jenže teď nad všechny vyniká tím spíš, že dává góly jak na běžícím pásu.

Před svým druhým gólem Messi na začátku akce obešel bleskovou kličkou právě vás. Můžete ten moment popsat?
Byl jsem v té chvíli trochu vysunutý, tak jsem ho atakoval hned, chtěl jsem mu míč vypíchnout skluzem. Každému jinému protihráči bych ten míč sebral, ale Messi ho takovým malým dloubáčkem nadzdvihl, přehodil mi ho přes nohu a já kolem něj projel po zemi.

Neplatila by na Messiho třeba osobní obrana?
To si nemyslím. Ale před zápasem jsme si říkali, že ho budeme zdvojovat. No a on nám dá branku už v páté minutě...

Čím to, že na rozdíl od první půle, po níž jste prohrávali jen 0:1, jste po přestávce nestíhali?
Barcelona se totiž rozjížděla pomaleji. A my jí to ve druhém poločase navíc usnadnili tím, že jsme se začali hnát do ofenzivy a moc jsme hru otvírali. A soupeř na nás pak chodil brejky ve čtyřech v pěti hráčích. Což se pak brání strašně těžko. Takže za stavu 0:3 jsme byli na ručník.

A v závěru najednou 2:3. Co jste si v těch momentech pomyslel?
Na tři dva jsme sice snížili v 89. minutě, ale říkal jsem si, že i s nastavením se bude hrát ještě tak pět minut, a že zázraky se občas dějí.

Místo toho ale váš spoluhráč zastavil Messiho v domácí šestnáctce faulem a Ibrahimovic vám dal z penalty čtvrtý gól.
Vždyť se vlastně celou dobu bavíme o tom, že Messi je nedostižný.

Tušíte, proč na penaltu nešel Messi?
Po zápase mi to říkal Ibrahimovic. Přiznal, že je dole psychicky, a že mu chtěl Messi tímhle kamarádským gestem pomoci z nejhoršího. Byl mu za to moc vděčný. Jistě si vybavíte, co všechno v tom nedělním zápase Ibrahimovic zahodil. A při tomhle kratičkém rozhovoru jsme si s Ibrahimovicem vyměnili dresy.