Chelsea opět zklamala a je třetí. První Manchester odrazil útok Arsenalu

• 40
Manchester United zvládl jednu ze záludných nástrah v cestě za čtvrtým titulem za sebou, v 31. kole Premier League porazil Liverpool 2:1 a tabulku dál vede o dva body před Arsenalem. Chelsea po remíze v Blackburnu klesla na třetí místo.

Manchester zlomil prokletí, Liverpoolu podlehl dosud třikrát za sebou a s rivalem ze soudního města prohrával i tentokrát. Hostům v 5. minutě vyšel rychlý brejk a po centru Kuijta nehlídaný Torres hlavou krásně skóroval.

Torres oslavil sobotní 26. narozeniny svým pátým gólem během
jediného týdne. Navíc po 398 minutách ukončil čekání Liverpoolu na vstřelenou branku na hřišti soupeře,

Manchester však má v posledních týdnech v domácím prostředí fantastickou formu. Od poloviny prosince doma na Old Trafford v sedmi zápasech neztratil ani bod při skóre 26:0. Inkasoval po 704 minutách.

Jenže s domácími to neotřáslo a už za osm minut bylo vyrovnáno.
Záložníka Valenciu stáhl Mascherano, pokutový kop Rooneyho sice brankář Reina vychytal, ale míč vyrazil pouze zpět před domácího ostrostřelce, který své zaváhání napravil. Připsal si tak 26. ligový gól v sezoně.

Po hodině hry pak korejský záložník Pak Či-song hlavou v pádu skóre otočil a zajistil Manchesteru důležité vítězství. Liverpool venku pošesté za sebou nevyhrál a znovu si zkomplikoval boj o postup do Ligy mistrů. Na čtvrtý Tottenham ztrácí čtyři body a má o odehraný zápas více.

Fernando Torres z Liverpoolu (vlevo) gólově hlavičkuje na branku Manchesteru United.Radost fotbalistů Manchesteru United: zleva Evra, Ferdinand, Fletcher a střelec Park Či-sung

Chelsea znovu nastoupila v brance s Turnbullem, jelikož další gólmani Hilário a Petr Čech nebyli po zranění ještě připraveni nastoupit. Poprvé v kariéře se tak alespoň na lavičku Chelsea při ligovém utkání posadil další
český brankář Jan Šebek.

Od začátku však byla v permanenci především obrana Blackburnu, která už po šesti minutách kapitulovala. Anelka zatáhl míč po pravém křídle a zpětnou přihrávkou vyzval Drogbu, který zaznamenal svou 22. branku a potvrdil, že prožívá střelecky nejvydařenější sezonu kariéry. Po změně stran se však vyrovnala hra a nakonec i skóre. V 70. minutě si na centr z pravé strany naskočil Diouf a hlavou zařídil překvapivou dělbu bodů.

Carlos Tevez z Manchesteru City slaví gól.Radost fotbalistů Chelsea: vlevo střelec Drogba, Alex, Kalou a Malouda

Arsenal v londýnském derby zdolal 2:0 West Ham. A prožil pořádné drama. Dohrával bez vyloučeného Vermaelena a soupeř měl navíc k dobru penaltu, kterou neproměnil.

První branku na stadionu Emirates vstřelil už v páté minutě povedenou ranou brazilský záložník Denílson.

Na konci prvního poločasu byl za faul v pokutovém území přísně vyloučen belgický stoper Vermaelen. Diamanti však z nařízené penalty brankáře Almuniu nepřekonal.

Sedm minut před koncem za ruku obránce Upsona v šestnáctce kopali penaltu i domácí, kterou precizně proměnil španělský záložník Fabregas. Návrat po zranění tak oslavil patnáctým ligovým gólem v sezoně.

Jeho spoluhráč Tomáš Rosický, jenž překonal zdravotní problémy s tříslem, zůstal pouze na lavičce náhradníků. Záložník Radoslav Kováč odehrál v záloze West Hamu 70 minut a dostal žlutou kartu.

Denilson (vlevo) a Cesc Fabregas, fotbalisté Arsenalu, se radují z góluDenilson (vlevo) a Cesc Fabregas, fotbalisté Arsenalu, se radují z gólu

ÚSPĚŠNÍ STŘELCI. V dresu Arsenalu se proti West Hamu prosadili Denílson (na obou fotkách vlevo) a kapitán Fabregas.

Tottenham poslal na hřišti Stoke do vedení minutu po přestávce Islanďan Gudjohnsen, jenž se za londýnský celek trefil poprvé od lednového začátku hostování z Monaka.

Domácí záložník Etherington po hodině hry sice vyrovnal z penalty, ale rozhodující gól vstřelil v 77. minutě chorvatský středopolař Kranjčar. Tottenham vyhrál 2:1.

Everton porazil Bolton 2:0 a na svém stadionu Goodison Park vyhrál už sedmý ligový zápas za sebou. Obě branky liverpoolského celku vstřelili záložníci.

První se trefil v 71. minutě Španěl Arteta, vedení pojistil druhým gólem
minutu před koncem Jihoafričan Pienaar.

Leighton Baines z Evertonu (vlevo) v souboji s Gretarem Steinssonem z Boltonu

EVERTON JEDE. Leighton Baines z Evertonu (vlevo) v souboji s Gretarem Steinssonem z Boltonu. Everton vyhrál už sedmý domácí zápas za sebou.

Nový trenér předposledního Hullu Iain Dowie ve svém prvním zápase ve funkci prohrál 2:3 s posledním Portsmouthem. Tým kouče, který v týdnu nahradil odvolaného Phila Browna, prohrál zápas kvůli dvěma inkasovaným gólům v posledních dvou minutách.

Výsledky 31. kola: Aston Villa - Wolverhampton 2:2 (16. a 82. Carew - 23. Craddock, 38. vlastní Milner), Everton - Bolton 2:0 (71. Arteta, 89. Pienaar), Portsmouth - Hull 3:2 (37. Smith, 88. O'Hara, 89. Kanu - 27. a 73. Fagan), Stoke - Tottenham 1:2 (64. Etherington z pen. - 46. Gudjohnsen, 77. Kranjčar), Sunderland - Birmingham 3:1 (5. a 11. Bent, 88. Campbell - 59. Jerome), Wigan - Burnley 1:0 (90.+3 Rodallega), Arsenal - West Ham United 2:0 (5. Denílson, 83. Fábregas z pen.), Manchester United - Liverpool 2:1 (12. Rooney, 60. Pak Či-song - 5. Torres), Fulham - Manchester City 1:2 (80. Murphy z pen. - 7. Santa Cruz, 36. Tévez), Blackburn - Chelsea 1:1 (70. Diouf - 6. Drogba).