Fotbalový útočník Marek Kulič | foto: Radek Cihla, MAFRA

Kuliče za gól pochválili i sparťané. Ale k čemu pomůže, je to malér, čílil se

• 30
Nejdřív jásal, pochvalu za hezký gól uslyšel i od protihráče. "Kuldo, to se ti vážně povedlo," říkal mu sparťanský brankář Jaromír Blažek.

Ale nakonec Marek Kulič zuřil. "Stejně je to všechno k ničemu. Body nemáme a to je průser," zlobil se kapitán boleslavských fotbalistů.

Boleslavský tým v nedělním ligovém zápase padl 1:2, přestože ještě čtyři minuty měl těsný náskok.

"My vedeme a přitom útočíme pořád dál. Copak chceme dát Spartě pět gólů? Tohle fakt nechápu," ulevil si čtyřiatřicetiletý Kulič. "My se zkrátka neumíme postavit na vápno a odkopat to."

Už v průběhu druhého poločasu soptil. Pak se neudržel a dokonce křikl ke svým trenérům: "Dělejte něco!" To sparťané začali Boleslav ve středu hřiště přehrávat. Především v závěru nebezpečných centrů přibývalo.

Poslední minuty sledoval Kulič už po vystřídání jen z lavičky náhradníků a viděl, jak jeho tým sráží dvě standardní situace. "Dvakrát propadl míč na zadní tyč, to by se nám stávat nemělo."

PODÍVEJTE SE NA SESTŘIH Z UTKÁNÍ:

Boleslav tak prohrála na jaře i druhý domácí zápas: před dvěma týdny nečekaně podlehla Kladnu. Duel v Příbrami jí kvůli přívalu sněhu odložili na duben. Po zimní přestávce je tak jako jediná stále bez bodu.

"Jsem z toho hodně zklamaný. Na podzim jsme na Spartě prohráli taky po gólu v nastaveném čase a pak na nás padla krize. Teď jsme to měli skvěle rozjeté, ale zase jsme to nedotáhli."

Kulič společně s boleslavskými parťáky Sylvestrem, Kúdelou a Poláčkem ve Spartě hrával. Před necelými třemi lety s ní získal mistrovský titul, s jejím kapitánem a tvrďákem Řepkou jsou velcí kamarádi.

"Před zápasem jsme si volali, popřáli jsme si hodně štěstí."

Štěstí pro Kuliče = že na Řepku při gólové akci nenarazil. "Nastavil by mi tělo a odletěl bych až k rohovému praporku," popisoval Kulič.

Ve 26. minutě při první velké boleslavské šanci se najednou zjevil před pokutovým územím, šikovně se vyhnul soupeřům včetně stopera Brabce a podél vybíhajícího brankáře Blažka poslal míč do sítě. "Jo, sám musím říct, že z toho mám radost. Bylo to hezký."