Hosté doplatili na vyloučení kapitána Huni: Olomouc - Příbram 3:1

• 3
Dva slepené góly Pavla Šultese poslaly fotbalisty Olomouce k výhře 3:1 nad Příbramí. Během tří minut jimi ve druhém poločase ztrestal vyloučení hostujícího kapitána Daniela Huni, který si nechal v rozmezí několika vteřin udělit dvě žluté karty.

sledovali jsme on-line

Sigma začala s velkou chutí a úvod byl zcela v její režii. Aktivitou se vyjímali hlavně Ordoš s Hubníkem, který se už ve třetí minutě blýskl z velkého vápna i efektní střelou přes hlavu a bezmocný Krbeček si oddechl,
že rána přistála pár centimetrů vedle tyče.

Tlak byl kuriózně korunován v momentu, kdy to nikdo nečekal: centr do
příbramské šestnáctky totiž stoper Nohýnek nešikovnou hlavičkou umístil do vlastní branky.

Hosté se z defenzívy vymanili až v závěru poločasu. Pilíkův dalekonosný
pokus Lovásik vytlačil na roh, ale ve 40. minutě olomoucká obrana při
dalším rohovém kopu zapomněla na Hušbauera, který si zpracoval míč a
pravačkou ho parádně zavěsil do šibenice.

Olomouc obnovila svůj nápor ve druhé půli. Dopomohl ji k tomu i zkrat
příbramského kapitána Huni, který si v rozmezí několika desítek sekund
nechal dát za dva zbytečné fauly žluté karty a Olomouc pětatřicetiminutovou přesilovku patřičně využila.

Ordošova hlavička v 58. minutě ještě těsně minula síť, ale o čtyři minuty
později se do Heidenreichova centru zavěsil Šultes a i s ofačovanou hlavou křížně zamířil k tyči. Po téměř identické ose přišel i třetí zásah, Šultes tentokrát míč za Krbečka dostal v pádu pravou nohou.

Domácí trenér Zdeněk Psotka přiznal, že k výhře jeho týmu výrazně pomohlo Huňovo vyloučení. "Bylo znát, že máme o jednoho hráče víc. Vznikl tam prostor pro kombinaci a postupnou rozehrávku i pro gólové situace."

Huňův zkrat označil za klíčový i trenér hostí Karol Marko.

"První žlutá karta byla z mého pohledu přísná, ale ta druhá absolutně v pořádku. Hráč musí jít do souboje jinak, když už jednu kartu má. Dneska jsme soupeři výhru darovali naší nedisciplinovaností," zlobil se Marko.