Hosté po půlhodině odpadli: Plzeň - Bohemians 1905 3:0

• 5
Plzeňští fotbalisté dnes odčinili porážku ze středeční dohrávky v Teplicích a porazili pražské Bohemians 1905 bez problémů 3:0.

sledovali jsme on-line

Hostům se defenzivní taktika rozpadla již v úvodní půlhodině, kdy dvakrát inkasovali. První gól byl vlastní, další přidal Ševinský a těsně před koncem skóroval Krbeček.

U zrodu všech branek byl domácí kapitán Horváth.

Plzeňští fotbalisté měli zpočátku problémy dostat se přes zhuštěný obranný blok. Vše změnil ve 22. minutě Horváth, který skvěle vysunul na pravé straně nabíhajícího Rezka, jehož střílený centr si srazil do vlastní branky dezorientovaný Rychlík.

Ve 27. minutě vypálil z trestného kopu právě Horváth, jeho přízemní střelu vyrazil Sňozík pouze před dobíhajícího Ševinského a ten zblízka pohodlně zvýšil na 2:0.

Ofenzivně zcela neškodné hosty vystrašil v závěru poločasu ještě Rezek, ale Sňozíka nepřekonal.

Po přestávce oživil útočné snažení Bohemians střídající Cissé, z rychlého protiútoku však mohl vedení domácích navýšit Kolář. Povedený centr Bakoše však poslal hlavou nad břevno.

Hosté se pokoušeli alespoň snížit, ale naráželi na chytře hrající defenzivu domácích. V nastaveném čase dotlačil do sítě hlavou Horváthův rohový kop Krbeček.

Plzeňský kouč Pavel Vrba chválil výkon svých svěřenců v prvním poločase. "Hlavně během první půle jsme byli aktivnější. Měli jsme lepší útočnou fázi a zaslouženě jsme vstřelili dva góly," zářil Vrba spokojeností.

Trenér Bohemians 1905 Pavel Hoftych přiznal, že jeho tým prohrál utkání ve Štruncových sadech zcela po zásluze.

"Věděli jsme, že domácí jsou rychlí. Do 20. minuty jsme je se štěstím zastavovali, ale poté jsme si v některých situacích připadali jak na kolotoči," popsal Hoftych hru svého týmu.