Letenští vydřeli hubené vítězství: Kladno - Sparta 0:1

• 107
Úkol splněn, oddychli si fotbalisté Sparty, kteří v 18. kole porazili Kladno 1:0. Způsob, jakým se Letenští k výhře prokousali, ovšem nenadchl: jediný gól zápasu vstřelil z penalty Žofčák.

Sparta měla od první minuty herně navrch. Na tvrdém povrchu ale nedokázala dlouho najít způsob k překonání domácí houževnaté defenzivy. Letenští mohli mít klid, pokud by v šesté minutě proměnil šanci Žofčák, jenže jeho pokus šel mimo.

Domácí se soustředili na obranu, ale několikrát už před poločasem sparťany pořádně pozlobili, především pak po hrubkách obrany. Kušnírovu zpětnou přihrávku ale dokázal včasným vyběhnutím před Šilhanem zlikvidovat Blažek, Zoubkovi zase při dalším brejku vzal míč Řepka.

Sparta přitlačila až v závěru poločasu a ve 42. minutě se zřejmě správně dožadovala penalty za sražení Kucky, ale sudí Makovička nechal pokračovat a Wilfried i Kadlec své šance zahodili.

Těsně před přestávkou se ale hosté výhody penalty přece jen dočkali: brankář Tesař stáhnul Kušníra a exekutor Žofčák se nemýlil.

Kladno začalo druhý poločas zhurta, v 53. minutě bylo po autovém vhazování blízko vyrovnání, ale Benešovu povedenou hlavičku do šibenice brankář Blažek skvěle vyrazil.

Od té chvíle bylo fotbalu k vidění pomálu - Sparta hrála opatrněji, Kladno se zase nedokázalo prosadit, protože se do ofenzivy zapojovalo příliš málo hráčů.

Dramatická závěrečná zápletka přinesla nakopávané míče ze strany domácích, hosté vsadili na důraznou defenzivu a brejky mladíků Lačného a Třešňáka, ovšem branku už ani jedna strana vstřelit nedokázala.

Sparta se dotáhla bodově na vedoucí Teplice, Kladno zůstane i po tomto kole předposlední.