Vlastimil Stožický přišel na trávník a hned dal gól. Ilustrační foto | foto: Martin Adamec, MAFRA

Tak rychlý gól jsem ještě nedal, zářil teplický náhradník Stožický

• 0
Vytrvale útočili, ligového odpadlíka ze střížkovských Bohemians mačkali jako citrón, přesto se fotbalisté Teplic dlouho klepali o body. Spása přišla ve druhém poločase, které mají nejlepší v soutěži - otočili v něm na 2:1.

Vítěznou branku vstřelil střídající Vlastimil Stožický, který byl na hřišti sotva minutu.

"Takhle rychlý gól, po pár vteřinách, jsem ještě nedal," zářil Stožický po zásahu do prázdné branky, před kterou mu parádně nahrál aktivní Mahmutovič.

"Počítali jsme, že Střížkov zaleze a my do ní budeme muset bušit. Dostali jsme smolný gól, ale poprali jsme se s tím dobře."

V prvním poločase Teplice řadu šancí promarnily, Doškův zásah rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu. A tak minutu před pauzou zahřmělo na druhé straně, Ibe ve skluzu a možná i s pomocí stopera Matuly dostal míč do sítě. Šok!

TO BOLÍ. Ibe Stanley, útočník střížkovských Bohemians Praha, padá na trávník po zákroku teplického obránce Mateje Sivy.Teplický záložník Lukáš Zoubele (vpravo) se přetlačuje s Pavlem Macháčkem, obráncem střížkovských Bohemians Praha

"O přestávce jsme si řekli, že musíme zachovat klid v koncovce. Hrát svůj fotbal. Zkusili jsme si, že umíme takové zápasy obracet, to je důležité," vypíchl teplický špílmachr Štěpán Vachoušek.

Na těžkém terénu, z něhož dopoledne odklízeli sníh i trenér Plíšek a ředitel klubu Hrdlička, domácí favorit pokračoval ve festivalu šancí. Ale už ne zahozených. Vyrovnal Došek, který zblízka doklepl Zoubeleho střelu do tyče. A pak rozhodl Stožický.

"Tolik šancí, to jsem dlouho neviděl," žasl dlouhán Došek, který za Teplice nastoupil poprvé v základní sestavě a hned skóroval. "Herně to bylo dobré, mám ze zápasu dobrý pocit."

Zato hostující záložník Roman Dobeš se tvářil kysele. Navzdory tomu, že poslední tým ligy zadělal na senzaci.

"Jenže my hráli špatně celý zápas," uznal. "Byli jsme pasivní, dovolili jsme Teplicím tlak a obrana si nemohla oddychnout. Letos proti nám ještě nikdo tolik šancí neměl."

Teplice se můžou v příštím týdnu na čele utrhnout: ve středu dohrávka s Plzní, v sobotu televizní partie na Slavii. "Vyhráli jsme, bude se regenerovat líp. A není důležité, že to skončilo jen 2:1, ale tři body," těší Vachouška.