Ostrava si na Jablonci smlsnula. Nakonec se před něj i dostala v tabulce.

Ostrava si na Jablonci smlsnula. Nakonec se před něj i dostala v tabulce. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Jablonec propadl. V čele jsou Teplice a Sparta, která se protrápila k výhře

• 208
První česká fotbalová liga má po týdnu jiného lídra. Jablonec totiž prohrál v Ostravě 1:4, a tak přepustil první místo Teplicím. Ty porazily střížkovské Bohemians 2:1. Stejně bodů má i Sparta.

Žádný ladný tanec za vítězstvím ale nepředvedly ani Teplice, ani Sparta. Oba týmy měly namále!

Sparta sice od začátku Kladno tlačila, míč do sítě ale protlačila jedinkrát. A to se ještě Žofčák trefil z penalty, kterou rozhodčí nařídil za faul brankáře Tesaře na pronikajícího Kušníra

Slovenský záložník ale zůstal jediným střelcem favorita. Ba co víc! Sparta měla co dělat, aby Kladno ve druhém poločase nepustila k vyrovnání.

"Naši útočníci ani jednou nevystřelili na branku. Výkon Wilfrieda a Kadlece by dneska nestačil ani na druhou ligu," lamentoval po zápase sparťanský trenér Jozef Chovanec.

Sparta nakonec vedení udržela a dotáhla se na vedoucí Teplice. Druhá je jen vinou horšího skóre.

Nepředvedly se ani Teplice, jak se čekalo. Se střížkovským týmem totiž dlouho prohrávaly a spíš než na radost to vypadalo na blamáž.

Ve druhém poločase se ale prosadil útočník Libor Došek, zimní posila ze Sparty. Chvíli po něm se trefil i Stožický, jenž byl v tu chvíli na hřišti sotva minutu. Teplice tak vyhrály 2:1 a alespoň dočasně se posunuly do čela tabulky.

Zatímco Teplice hrají v popředí tabulky, střížkovský celek bojuje o záchranu. V lize vyhrál jen třikrát, na jaře nezískal ještě ani bod a v tabulce je poslední.

Před osmnáctým kolem vévodil tabulce Jablonec, který ovšem po zápase s Ostravou klesl na čtvrtou příčku. A ještě dostal na cestu pořádný výprask.

Lídra tabulky smetl ambiciózní ostravský tým, který už do přestávky vedl o dvě branky a nakonec vyhrál 4:1. Dva góly vstřelil mladíček Vydra.

Zatímco se Jablonec tabulkou propadl, Ostrava poskočila. Na třetím místě vystřídala právě severočeského soupeře a na vedoucí Teplice ztrácí jediný bod.

Fotbalista Baníku Ostrava Adam Varadi se raduje z gólu do sítě Jablonce

GÓL. Adam Varadi se raduje z gólu do sítě Jablonce, který Ostrava porazila 4:1.

Střelec prvního gólu Baníku Tomáš Mičola (druhý zleva) se raduje se svými spohuhráči

A DALŠÍ. Ostrava se z gólu radovala celkem čtyřikrát. Jeden dal i Mičola.

Před týdnem porážka v Brně, nyní Liberec padl i na domácím hřišti. Nestačil na plzeň, se kterou prohrál 0:2.

Po dvou jarních kolech to znamená překvapivý fakt: Liberec se může namočit do bojů o prvoligovou záchranu. Vždyť už se před něj v tabulce dostali i vršovičtí Bohemians, kterým experti před sezonou prorokovali možné problémy.

Na patnácté místo, tedy první sestupovou příčku, mají Severočeši šestibodový náskok.

BOXUJU. Liberecký brankář Zbyněk Hauzr se vrhá mezi parťáky a protihráče, aby vyrazil letící míč PLZEŇSKÁ RADOST a liberecký zmar. Západočeští fotbalisté na hřišti soupeře právě vstřelili gól.Liberecký záložník Marcel Gecov se snaží zastavit unikajícího plzeňského Marka Bakoše

TRÁPÍCÍ SE LIBEREC. Ještě nedávno budil Liberec hrůzu a bojoval v horních patrech tabulky. V této sezoně se ale Severočeši trápí. Naposled prohráli s Plzní.

Kvůli disciplinárnímu trestu hráli vršovičtí Bohemians 1905 na Strahově bez diváků, zápas proti Olomouci ale zvládli. Už v prvním poločase rozhodli o výhře 2:0.

"Zápas bez diváků je hodně nepříjemný, takže i přes to vítězství se už těším na další domácí zápas s našimi výbornými fanoušky," poznamenal zkušený obránce Nikl.

Zápas Příbram - Mladá Boleslav, který se měl hrát v sobotu od 18:20, byl kvůli hustému sněžení odložen na duben (viz článek o odloženém zápase). Kluby se dohodly na náhradním termínu 14. dubna.

Duel Slavie s Českými Budějovicemi sice skončil rozdílem jediného gólu 3:2, ale Pražané souboj v Edenu jednoznačně ovládli. Jubilant Vlček, který nastoupil ke čtyřstému ligovému zápasu, se blýskl dvěma góly.