Doporučujeme

Sáblíková dostala žádost o ruku a pak řekla: Možná ukončím sezonu

• 64
Museli ji hlídat osobní strážci, jinak by lidé drobnou Martinu Sáblíkovou utlačili nebo ušlapali. Rychlobruslařka se vrátila z úspěšné olympiády a na letišti ji vítaly davy příznivců.

"Mám radost, že je v Česku rychlobruslení najednou tak populární," těšilo Sáblíkovou, která ve Vancouveru vybojovala dvě zlaté medaile a jednu bronzovou.

Kam se na letišti hnula, tam se k ní prodírali nadšení fanoušci. "Martina! Martina! Martina!" křičeli a otvírali šampaňské. Sáblíkovou proto musela hlídat ochranka.

Medailisté jsou doma

Sáblíkovou a Bauera vítaly stovky nadšených fandů

Něčemu ale ani dvojice bodyguardů nezabránila. Přímo během tiskové konference totiž dostala žádost o ruku. Nebojácný mladík-exhibicionista Sáblíkové přinesl prstýnek a květinu.

"Nechce mě," zvolal po chvíli do zaplněné haly a zlatá Sáblíková mohla začít odpovídat na serioznější otázky.

Jaký byl let?
Suprovej, celá výprava se bavila. Klidně bych si to dala ještě jednou.

Prý jste chvíli pilotovala.
Při přistání jsem v kabině pilotů byla s Karolínou Erbanovou. Byl to skvělý zážitek, který bych si ráda někdy zopakovala.

Co bylo na olympiádě nejnáročnější?
Asi závod na pět tisíc metrů. A potom, co jsem vyhrála všechny tři medaile, byl náročný i zájem novinářů. To bylo občas hustý.

Po náročné olympiádě vás čekají ještě závody Světového poháru a mistrovství světa. Zvládnete je?
Uvidíme, jak to půjde. Zvažuju, jestli neukončím sezonu trochu dřív. Vypověděla mi hlava, nevím, jak bych se na ty závody soustředila.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková ukazuje fanouškům a novinářům medaile po svém příletu ze zimních olympijských her ve Vancouveru.Rychlobruslařka Martina Sáblíková a členové bronzové běžecké štafety (zleva) Lukáš Bauer, Martin Koukal, Jiří Magál a Martin Jakš ukazují novinářům medaile po svém příletu ze zimních olympijských her ve Vancouveru.

Jak se na to tváří trenér Novák?
Řekl mi, že zůstanu přihlášená a pak se rozhodneme těsně před závody, jestli budu startovat.

Věříte, že vaše úspěchy pomohou k výstavbě rychlobruslařské haly?
Kdybych řekla, že ne, tak by bylo něco špatně. Víc už jsem pro výstavbu haly udělat nemohla, teď to záleží na dalších lidech.

Počítáte s tím, že vás v Česku bude poznávat úplně každý?
Nevím, co mám čekat. Teprve uvidím, jak to bude vypadat. Určitě se nepovažuju za celebritu.

A jak to po třech medailích vypadalo v Kanadě?
Stačilo, když jsem jela v metru a hned mě lidé poznávali. Připadalo mi, že mám jméno napsané na čele.

Už víte, kde si vystavíte medaile?
To nevím, nad tím budu muset ještě přemýšlet.

Na co se teď těšíte ze všeho nejvíc?
S rodinou jsem se v rychlosti viděla ještě před tiskovkou, takže se teď nejvíc těším na to, až vybalím kufr a všem rozdám dárečky.

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.