Šanci probít se do čela Baník nevyužil: Plzeň - Ostrava 0:0

• 95
Fotbalisté Ostravy nevyužili šanci probít se do čela Gambrinus ligy. V dohrávce 17. kola remizovali v Plzni 0:0 a jsou na čtvrtém místě za Spartou, Teplicemi a vedoucím Jabloncem.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

V úvodním jarním kole remizovaly ze čtyř nejlepších týmů hned tři.

Ostrava zaváhala stejně jako v sobotu Sparta a v neděli Teplice. Jen Jablonec zvítězil, proto je v čele.

"Zajímavé utkání, bod musím přijmout. Měli jsme situace, které byly gólové, ale soupeř je měl taky," uznal ostravský kouč Miroslav Koubek.

Ostrava začala útočně, snažila se domácí zaskočit a především její nová posila Vydra se hodně snažil odvděčit trenéru Koubkovi za šanci. Ovšem prosadit se nedokázal, stejně jako jeho kolega Mičola. Plzeňští tak pomalu začali získávat půdu pod nohama. Proti někdejším spoluhráčům byl nejaktivnější záložník Rajtoral, který se snažil pálit i přihrávat a s jeho pokusem v osmé minutě měl Baránek plné ruce práce.

Po dvaceti minutách se začali Západočeši nadechovat k větší aktivitě, kterou měla především díky středové řadě. Ve 24. minutě byli blízko brance po ideální kombinaci na levé straně, jenže asistent sudího Chytil odmával Rajtoralovi nesprávně ofsajd a Rezek nemohl zakončit do opuštěné branky.

Nebezpečný byl i tvrdý střelecký pokus Rady z dvaceti metrů, ale branku těsně minul. Na druhé straně připravil nadějnou možnost soupeři odvážným vyběhnutím brankář Ticháček, Varadi však nezkusil míč poslat do opuštěné branky a místo toho volil alibistickou přihrávku.

V druhém poločase pokračoval oboustranně opatrný výkon a první nebezpečí přinesl až Horváthův roh v 53. minutě, po němž zakončoval z otočky Rezek.

Baránka na brankové čáře nahradil Neves, který krátce poté musel kvůli zranění odejít ze hřiště. O deset minut později se podobný moment takřka opakoval, i když Rada pálil z otočky po kombinaci, ale tentokrát branku netrefil.

Hosté v této fázi hry příliš nedokázali Plzni vzdorovat. Jejich ofenzivní akce vedly pouze přes postupný útok, což si domácí důrazná defenziva dokázala pohlídat.

Domácí se snažili zápas zlomit ve svůj prospěch v závěru a Petržela měl po Horváthově vysunutí velkou šanci, jenže v rychlosti si nechal míč odskočit a hosté ho dokázali včas odblokovat.

Ostrava v závěru přece jen přidala, ale do žádné velké šance se nedostala a jen potvrdila, že oba týmy vstupem do jara příliš nepřesvědčily.

Nejnebezpečněji působil dalekonosný pokus Varadiho a centr z poslední minuty, který minul hlavou Bolf. V nastavení měl gól na noze domácí Rýdel, ale z deseti metrů přestřelil.

"V úvodu zápasu nám Baník překvapil, jak byl aktivní. Měli jsme s jeho pohybem problémy. Pak se to srovnalo, i my jsme měli šance. Mrzí mě, že jsme je nedali, především Petržela mohl rozhodnout," litoval domácí trenér Pavel Vrba.