Devátým gólem sezony rozhodl Ordoš: Olomouc - Slovácko 1:0

• 6
Fotbalisté Olomouce v 17. kole Gambrinus ligy zdolali Slovácka 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v 57. minutě Ordoš, byla to jeho devátá trefa sezony, čímž dostihl nejlepšího střelce Kuliče z Boleslavi.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Domácí měli územní převahu, ale jen minimum příležitostí. Hosté však na Lovásika nevystřelili vůbec, a proto už pět kol čekají na vítězství.

"V zahuštěném středu nebyl prostor pro kombinaci, museli jsme to řešit dlouhou přihrávkou, ale bohužel jsme hodně chybovali. Hra nebyla souvislá, nebyl tam tlak," uznal olomoucký trenér Zdeněk Psotka. "Chtěli jsme hrát více po zemi. V úvodu jsme sice byli taky hodně nervózní, ale podařilo se nám dát branku a pak bylo utkání fantastické, co se týče tempa. Slovácko začalo více riskovat. Naši hráči nechali na hřišti 120 procent."

Olomouc na soupeře vyrukovala i s Hubníkem a Kaščákem, kterým ve čtvrtek po pár dnech nečekaně ztroskotal přestup do ukrajinského Lucku, ale ani s nimi to dnes nebyl obávaný ofenzivní stroj ze závěru podzimu. Sigma sice vládla v mezihře, jenže ve finální fázi jí to na začátku jara ještě hodně skřípalo.

Filipko musel vyřešit jen pár standardních situací a k těžšímu zákroku ho přinutil až ve 24. minutě Hořava skákavou ranou z 20 metrů. Slovácko se upnulo na defenzívu s rychlými brejky, přesto mělo první velkou možnost. Na Ondřejkův trestný kop si u vzdálenější tyče zaběhl Abrahám, z malého vápna však míč hlavou poslal vedle.

Územní převaha domácích soustavně narážela na nepřesnosti. Tak jako v případě Ordoše, který v závěru půle ve vyložené šanci nezpracoval míč. Nejblíže ke gólu měl Onofrej, jehož centr z hloubi pole se skroutil pod břevno a Filipko se musel hodně snažit, aby míč zvedl nad břevno.

Do druhé půle už Slovácko vstoupilo mnohem aktivněji. Ondřejka si to k olomoucké brance namířil středem hřiště, vyhnul se Škerlemu a jeho bomba z šestnáctky snad o milimetry minula cíl. Další kombinací už hosté vnikli až dovnitř pokutového území, leč mladík Svízela ve svém ligovém debutu zbrkle přestřelil.

Za dvě nevyužité šance přišel okamžitý trest. Kolmou přihrávku Hubníka zužitkoval k přesnému finálnímu pasu Petr a osamocený Ordoš zblízka hlavou bez potíží skóroval. Domácím to k výhře stačilo. Slovácko se i přes křečovitou snahu nedostalo k žádnému ohrožení Lovásika a bez přímé rány na branku logicky zůstalo bez bodu.

"Bohužel jsme ve druhém poločase udělali jedinou chybu a dostali jsme gól. Pak se to z naší strany otevřelo, začali jsme hrát více dopředu a vytvořili si i nějakou šanci, ale nevyrovnali jsme a z toho jsem zklamaný," konstatoval trenér Josef Mazura.

Hostům v jarní premiéře vedle vykartovaných Kubáně s Urbánkem v základní sestavě chyběli rovněž zkušení Zelenka a Švancara. "Zelenkovi se narodilo třetí dítě, přednost proto logicky dostala rodina. Samozřejmě, že jeho absence lituju, ale to přináší život," řekl Mazura. Mazák Švancara pak zasáhl do utkání z taktických důvodů až ve druhé půli.