Chelsea bez Čecha dostala čtyři góly, Arsenal spasila penalta v nastavení

• 62
To fotbalová Chelsea dlouho nepamatuje. V utkání 28. kola Premier League podlehla doma, od Manchesteru City dostala čtyři góly a navíc měla dva vyloučené. A na pouhé tři body se jí přiblížil třetí Arsenal, který ve Stoke vyhrál především díky penaltě v nastavení.

Arsenal je třetí, na druhý Manchester United ztrácí dva body. Obhájce trofeje si utkání s West Hamem předehrál v týdnu a zvítězil hladce 3:0. Chelsea má tak před nejbližším pronásledovatelem náskok jen jediný bod.

V sobotu hrála poprvé bez zraněného Petra Čecha, který si v týdnu v Lize mistrů natrhl lýtkový sval. Chelsea inkasovala čtyři branky v lize naposled v předloňské sezony od Aston Villy a Tottenhamu, ale to měla aspoň po bodu.

Doma podlehla po 37 soutěžních zápasech poprvé od listopadu 2008. Přitom od 42. minuty vedla, ale hosté ještě do poločasu srovnali. A když šli krátce po přestávce do vedení, začalo trápení domácích. Vyvrcholilo čtvrt hodiny před koncem když Belletti nešikovně atakoval v pokutovém území Barryho a z penalty dal Tevéz svůj druhý gól v zápase. Belletti viděl navíc rovnou červenou kartu./p>

Neunesl to Ballack a krátce poté byl za surový a zbytečný faul na Tevéze také vyloučen a Bellamy dal pak čtvrtý gól. Čechův náhradník Hilário neprožil šťastný zápas. V samém závěru snížil z penalty Lampard.

Wayne Bridge z Manchesteru City (vpravo) odmítl podat ruku Johny Terrymu z Chelsea.Radost fotbalistů Manchesteru City: Barry (zleva), Tevéz a De Jong (vpravo)

Před začátkem utkání si hostující Wayne Bridge nepodal ruku s bývalým
spoluhráčem Johnem Terrym, který kvůli milostné aféře s bývalou přítelkyní obránce Manchesteru City přišel o kapitánskou pásku v anglickém národním týmu. Bridge se kvůli tomu v týdnu vzdal reprezentace a přijde o mistrovství světa.

Arsenal na hřišti Stoke brzy prohrával, ale do poločasu vyrovnal. V 66. minutě přišla nešťastná chvíle pro hostujícího Ramseyho, kterému domácí Shawcross v souboji zlomil nohu. Shawcross byl za brutální zákrok vyloučen a za zraněného Ramseyho nastoupil český záložník Tomáš Rosický.

A s ním na hřišti přišel obrat. V nastaveném čase Fabregas z penalty dal na 2:1 a poté výhru korunoval ještě stoper Vermaelen.

Aaron Ramsey z Arsenalu leží na zemi se zlomenou nohou. Zranění utrpěl v souboji s Ryanem Shawcrossem ze Stoke

Devatenáctiletý Velšan opustil hřiště s kyslíkovou maskou na tváři a okamžitě zamířil do nemocnice. Sám viník Shawcross opustil trávník se slzami v očích. Zákrok na Ramseyho připomněl dva roky staré zranění útočníka Arsenalu Eduarda.

Ryana Shawcrosse ze Stoke (vlevo) je utěšuje jeho spoluhráč Thomas Sörensen.

Tottenham Hotspur porazil Everton 2:1. Ten podlehl poté, co v předchozích duelech zdolal Chelsea i Manchester United.

Výsledky 28. kola: Chelsea - Manchester City 2:4 (42. a 90. z pen. Lampard - 45. a 77. z pen. Tevéz, 51. a 88. Belamy), Birmingham - Wigan 1:0 (45. McFadden z pen.), Bolton - Wolverhampton 1:0 (45. Knight), Burnley - Portsmouth 1:2 (31. Paterson - 25. Piquionne, 76. Yebda z pen.), Stoke - Arsenal 1:3 (8. Pugh - 32. Bendtner, 90.+1 z pen. Fábregas, 90.+4 Vermaelen),Tottenham - Everton 2:1 (11. Pavljučenko, 28. Modrič - 55. Yakubu), Liverpool - Blackburn 2:1 (20. Gerrard, 43. Torres - 40. Andrews z pen.), Sunderland - Fulham 0:0.