Vyrovnaný zápas rozhodl zkušený Polách: Brno - Liberec 1:0

• 6
Fotbalisté Brna začali jaro vítězství. V 17. kola Gambrinus ligy zdolali Liberec 1:0. Jedinou branku utkání dal těsně před poločasem záložních Polách.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Brňané ukončili sérii šesti zápasů bez výhry, v závěru se ale o tříbodový zisk museli po herním výpadku strachovat.

"V prvním poločase jsme předváděli velmi dobrou hru a měli hodně šancí. Škoda, že jsme nepřidali další gól. Asi bychom se zklidnili," řekl domácí trenér Miroslav Beránek. Posteskl si, že jeho svěřenci neproměnili ani další možnost ve druhém poločase.

"Po odchodu zraněného Polácha jsme ale soupeři přepustili střed hřiště a také iniciativu. Nutno sportovně přiznat, že jsme měli v závěru i štěstí," dodal Beránek.

Brňané s čtyřmi novými hráči v základní sestavě vsadili hned od úvodních minut na útočnou hru. Soupeře přehrávali kombinacemi ve střelu pole, kde většinu akcí zakládali zkušení Dostálek s Poláchem. Trenér Miroslav Beránek zvolil hru s třemi útočníky, pouze na lavičce přitom zůstal reprezentant do 21 let Rabušic.

Liberec se většinou jen zoufale bránil, mnohdy pouze odkopával míč a čisté konto dlouho držel jen zásluhou výborně chytajícího brankáře Hauzra. Ten v 5. minutě reflexivně vyrazil Doškovu střelu, tři minuty nato si stejně počínal při Kalabiškově šanci. Z další akce po rohovém kopu hlavičkoval Dvorník nad branku, Křečkovu střelu hlavou zastavil obránce Dejmek.

Teprve po půlhodině se po ojedinělém útoku vzmohl trápící se Liberec na první rohový kop, za celý poločas ale nevyslal na brankáře Bureše jedinou přímou střelu. Tlak Brňanů v závěru ještě zesílil. V 38. minutě se ocitl sám před Hauzrem Kalabiška, ale trefil pouze břevno. Střelecké trápení Brňanů ukončil až minutu před koncem poločasu Polách, jenž načechraný Dostálkův centr poslal vedle bezmocného libereckého brankáře do sítě.

Herní projev Liberce se po změně stran výrazně změnil. Hosté častěji útočili, vyrovnali hru, k přesnějšímu zakončení se však nedostali. Nemohoucnost libereckých fotbalistů dokumentoval 11 minut před koncem Smetana, který zůstal zcela opuštěný na hranici malého vápna, ale šance ho tak zaskočila, že místo vyrovnání poslal lehkou střelu do rukou brankáře Bureše.

Brňané v druhém poločase padli do herního útlumu, a když po vystřídání ztratili zraněného tvůrce hry Polácha, na kloudnější souvislou akci se už nevzmohli a pouze bránili těsné vedení. Tři minuty před koncem Bureš zázračně vyrazil Dočkalovu střelu, a třebaže Brno dohrálo zápas v hlubokém útlumu, o body už nepřišlo.

"Brno začalo velmi aktivně. My jsme se dostávali do tempa velmi pomalu. V závěru jsme si ale zasloužili vyrovnat. Příště musíme zlepšit vstup do utkání," řekl liberecký kouč Josef Petřík.

Slabší výkon útočníka Keriče omluvil výpadkem v přípravě po zranění. "Absolvoval před zápasem jen jeden trénink a bylo to na něm znát. Ale dostal se v závěru do šance. Kdyby ji proměnil, tak jsme odešli s bodem," zalitoval Petřík.