Vítězný gól Arsenalu připravil Rosický, Čech chytil penaltu, ale Chelsea padla

• 49
Nádherná akce v podání trojice Bendtner - Rosický - Diaby zajistila fotbalistům Arsenalu výhru 1:0 v klání s Liverpoolem. Hlavou skóroval Diaby po centru Rosického. Chelsea s Petrem Čechem v brance prohrála 1:2 na Evertonu a to ještě český brankář zlikvidoval penaltu. V 26. kole anglické ligy ztratil i Manchester United, který remizoval 1:1 na hřišti Aston Villy.

Videa ze všech zápasů Premier League a další exkluzivní videa na SPORTSTREAM.CZ

Chelsea se na hřišti Evertonu ujala vedení, poté co v 17. minutě dlouhý Čechův nákop prodloužil hlavou Drogba a poslal do vyložené šance Maloudu.

Po půlhodině však vyrovnal hlavičkou po rohu Saha, a když se tomuto francouzskému útočníkovi nepovedlo skórovat špatně kopnutým pokutovým kopem, vstřelil po zaváhání kapitána Terryho rozhodující gól čtvrt hodiny před koncem.

Londýnský tým mohl vyrovnat hned vzápětí, ale kanonýr Drogba hlavičkoval jen do brankové konstrukce.

Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho zůstali přesto v čele tabulky, protože jejich největší rival Manchester remizoval 1:1 na stadionu Aston Villy. Oba góly vstřelili domácí - nejprve v 19. minutě do správné branky Cuellar, čtyři minuty nato však vyrovnal jeho spoluhráč Collins.

Zaváhání obou lídrů využil Arsenal, jenž sice o víkendu prohrál s Chelsea, vítězstvím 1:0 nad Liverpoolem se však přiblížil londýnskému rivalovi na šest bodů.

Velký podíl na jediném gólu zápasu měl český záložník Tomáš Rosický, jenž korunoval svůj aktivní výkon prudkým centrem do vápna na hlavu skórujícího Diabyho. Rosický přišel na hřiště v 33. minutě místo zraněného Nasriho.

Ve čtyřech úterních zápasech se naopak dařilo favoritům. Manchester City přehrál díky brankám Tevéze a Adebayora hostující Bolton a Fulham si výsledkem 3:0 poradil s Burnley. Další dvě utkání skončila remízou 1:1.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:
Manchester City - Bolton 2:0
(31. Tevéz z pen., 73. Adebayor), Portsmouth - Sunderland 1:1 (90. Dindane - 12. Bent z pen.), Wigan - Stoke 1:1 (14. Scharner - 74. Tuncay), Fulham - Burnley 3:0 (23. Murphy, 31. Elm, 54. Zamora), Arsenal - Liverpool 1:0 (72. Diaby), Aston Villa - Manchester United 1:1 (19. Cuellar - 23. vlastní Collins), West Ham United - Birmingham 2:0 (45.+2 Diamanti, 67. Cole), Wolverhampton - Tottenham 1:0 (27. Jones), Blackburn - Hull 1:0 (16. vlastní Myhill), Everton - Chelsea 2:1 (33. a 75. Saha - 17. Malouda).