Arsenal na jaře čeká ještě hodně dlouhá cesta, upozorňuje Rosický

• 56
Český fotbalový záložník Tomáš Rosický z Arsenalu si pochvaluje obrat, který přišel ve středečním ligovém zápase jeho týmu s Boltonem.

. Videa ze všech zápasů Premier League a další exkluzivní videa na SPORTSTREAM.CZ

Rosického mužstvo už po osmadvaceti minutách prohrávalo 0:2, aby nakonec zvítězilo 4:2!

Obrat přišel i díky devětadvacetiletému Rosickému, který dal těsně před přestávkou nádhernou střelou ze čtrnácti metrů kontaktní gól. Po změně stran pak Arsenal soupeře dorazil dalšími třemi brankami.

Rosický ale zároveň nepřeceňuje současné postavení na samé špici Premier League, kde má Arsenal stejně bodů jako Chelsea, ale odehraný zápas navíc.

"Ukázali jsme velkou odolnost a mentální sílu, což je skvělé. Když otočíte podobné zápasy, tak to ukazuje na to, že můžeme dosáhnout něčeho opravdu velkého," řekl Rosický pro klubovou televizi po zápase s Boltonem.

Stejně tak český fotbalista nepřeceňuje ani svůj výkon.

"Nevím, jestli byl můj gól klíčovým okamžikem. Ale určitě pro nás bylo vzpruhou, že to přišlo těsně před přestávkou. Jsem za tu branku samozřejmě moc rád," uvedl Rosický. "Vyplatilo se nám, že jsme i za toho nepříznivého stavu dál hráli náš fotbal."

Proti Boltonu to byl jeho třetí gól v tomto soutěžním ročníku.

I s Rosického pomocí Arsenal vystoupal až na úplný vrchol tabulky. Arsenal v posledních týdnech září, naposledy v lize prohrál 29. listopadu doma s Chelsea.

Ale právě svého městského rivala ve středu Arsenal vystřídal v čele tabulky Premier League.

"Je to skvělé a hezké, že jsme nahoře, ale pořád je před námi hodně dlouhá cesta," upozornil Rosický.

Podle něj může o ligových ambicích Arsenalu hodně napovědět nejbližší zápasový program.

Arsenal v dalším kole hraje na trávníku silné Aston Villy, poté se na Arsenalu představí Manchester United, dále Rosický a spol. zamíří na hřiště Chelsea a poté na londýnském Emirates Stadium nastoupí Liverpool.