• 65
Tomáš Rosický výrazně pomohl Arsenalu ke třem bodům v dohrávce 2. kola anglické ligy. Jeho tým porazil Bolton 4:2 a český záložník k tomu přispěl gólem a výborným výkonem. V dalším dohrávaném utkání porazil Liverpool hosty z Tottenhamu 2:0.

. Videa ze všech zápasů Premier League a další exkluzivní videa na SPORTSTREAM.CZ

Arsenal po půlhodině prohrával o dvě branky. Minutu před poločasem však Rosický snížil a ve druhé části domácí utkání ovládli.

Rosický na hřišti strávil nejvíce minut od svého návratu po dlouhodobém zranění, trenér Arséne Wenger ho vystřídal až v 88. minutě.

Arsenal hrál proti Boltonu podruhé během tří dnů, zatímco však v neděli bez větších problémů vyhrál 2:0, dnes se v první půli trápil. Bolton se dostal do vedení 2:0 po brance Cahilla a proměněné penaltě Taylora.

Domácí se probudili až v závěru první půle a postaral se o to Rosický. Český reprezentant převzal 30 metrů od branky míč, rychlou kličkou se uvolnil a povedenou střelou přes obránce k bližší tyči snížil.

Po změně stran se trefil kapitán Fábregas, který se nejprve sám prosadil již pojedenácté v sezoně, a poté z rohového kopu připravil gól pro Vermaelena.

Výhru v závěru ještě potvrdil Aršavin. Arsenal tak v lize neprohrál od konce listopadu již devět zápasů.

Cennou výhru vybojoval trápící se Liverpool, jenž doma porazil 2:0 Tottenham, konkurenta v boji o čtvrté místo, zaručující start v Lize mistrů.

Hrdinou zápasu se stal útočník Dirk Kuijt, který již v šesté minutě otevřel skóre a po 633 minutách ukončil neprůstřelnost tottenhamské obrany.

V závěru navíc z pokutového kopu pojistil vítězství Liverpoolu.

Výsledek 2. kola: Arsenal - Bolton 4:2 (44. Rosický, 52. Fábregas, 65. Vermaelen, 85. Aršavin - 7. Cahill, 28. Taylor z pen.).

Výsledek 21.kola: Liverpool - Tottenham 2:0 (6. a 90. z pen. Kuijt).