ZAŘÍDIL VÍTĚZSTVÍ. Idrissou vstřelil vítězný gól, který Kamerun udržel ve hře o postup. | foto: Profimedia.cz

Kamerunu pomohl k první výhře na mistrovství kiks gólmana

• 12
Naděje žije, mohou si říct fotbalisté Kamerunu, kteří na Africkém poháru národů porazili Zambii 3:2. Hodně jim ale pomohl brankář soupeře Mweene, který nechytil snadný nákop Geremiho.

I když vyhrál, postup Kamerun jistý nemá. Finalista z roku 2008 totiž jen napravil překvapivou porážku s Gabonem a o čtvrtfinále se bude muset prát až do konce.

Tři body ale Kamerunu pomohly. Vždyť v případě prohry mohl být dokonce vyřazen! A porážka zpočátku nebyla nereálná. Už od osmé minuty prohrával po gólu Mulengy, na který dlouho nebyl schopný odpovědět. Až mu pomohl brankář Zambie Mweene, který si nešikovně srazil snadný nákop Geremiho.

Podívejte se na všechny góly zápasu Kamerun - Zambie. Brankář Mweene si míč srazil do branky v čase 0:20.

Pak už Kamerun našel lehkost. Gól po chvíli přidal Eto´o. Devět minut před koncem sice Zambie vyrovnala, ale vítěznou trefu pro Kamerun zařídil v 86. Idrissou.

Mezi nejlepší osmičkou už mohl být Gabon, podruhé ale africký kontinent nepřekvapil. S Tuniskem remizoval 0:0.

Ze skupiny D tak stále ještě mohou postoupit všechny týmy.

Gabon - Tunisko

Gabon (ve žlutém) mohl v případě vítězství slavit postup. S Tuniskem ale remizoval.