Liverpool dál klopýtá, Chelsea naopak excelovala. Radoval se i Arsenal

• 75
Excelentní představení připravili pro své fanoušky fotbalisté Chelsea, kteří v 22. kole anglické ligy deklasovali Sunderland 7:2. Od pronásledovatelů se ale neodtrhli. Manchester United totiž porazil Burnley, Arsenal přehrál Bolton.

. Videa ze všech zápasů Premier League a další exkluzivní videa na SPORTSTREAM.CZ

Za Arsenal se nejdřív trefil Fabregas, který se vrátil po prosincovém zranění. Londýnský tým ale dlouho nemohl své vedení navýšit, podařilo se to až deset minut před koncem náhradníkovi Meridovi. Pro španělského záložníka to byla první branka v anglické lize v kariéře.

Bolton tak prohrál 0:2 a znovu neudržel čisté konto, což se mu podařilo naposledy v květnu loňského roku, a nový trenér Owen Coyle zahájil své působení na lavičce porážkou.

Záložník Tomáš Rosický v dresu Arsenalu nastoupil v základní sestavě a v průběhu druhého poločasu byl vystřídán. Upozornil na sebe hlavně faulem na polovině hřiště, za který dostal žlutou kartu.

Dál se trápí Liverpool. Na hřišti Stoke City jen remizoval 1:1.

Pro Liverpool to byl další neúspěch po středečním vyřazení z Anglického poháru s druholigovým Readingem.

Hosty, kterým chyběli zranění Torres a Gerrard, poslal do vedení v 57.
minutě po trestném kopu Kyrgiakos. Řecký stoper svým prvním gólem v
anglické lize potrestal zaváhání domácího brankáře a obrany.

Liverpool ale těsný náskok neudržel. Fotbalisté Stoke z velkého tlaku
vyrovnali v 90. minutě, kdy z další standardní situace skóroval německý
obránce Huth.

Hosté přece jen mohli rozhodnout, ale nizozemský útočník Kuijt trefil v nastaveném času pouze tyč.

Necelých patnáct minut v závěru odehrál při své premiéře v dresu Liverpoolu Argentinec Maxi Rodríguez, který v týdnu přestoupil z Atlétika Madrid.

Stoke City - Liverpool: domácí se radují z gólu Roberta Hutha (číslo 4)

SROVNÁNO! Fotbalisté Stoke se radují z gólu - s Liverpoolem remizovali 1:1.

Devítigólový zápas Chelsea odstartoval proti Sunderlandu na stadionu Stamford Bridge už v osmé minutě francouzský útočník Anelka. Do konce poločasu ho napodobili spoluhráči Malouda, Ashley Cole a Lampard a o výsledku bylo rozhodnuto.

Londýnský celek pokračoval i bez hráčů startujících na mistrovství Afriky v exhibičním duchu. V druhé půli skórovali Ballack a podruhé v zápase Anelka s Lampardem.

Petr Čech v brance "Blues" moc práce neměl, ale přesto dvakrát inkasoval. První gól mu dal v 56. minutě přesnou střelou střídající Nizozemec Zenden, podruhé ho zblízka překonal v nastaveném čase po standardní situaci nejlepší střelec Sunderlandu Bent.

Nicolas Anelka z Chelsea se raduje z góluChelsea: Frank Lampard se raduje z gólu

DVA GÓLY. V dresu Chelsea si po dvou gólech připsali Anelka (vlevo) i Lampard.

Manchester United se na svém hřišti proti nováčkovi z Burnley dlouho
nedokázal prosadit. První branku vstřelil až v 64. minutě Bulhar Berbatov.

Pojistku přidal o pět minut později jeho kolega z útoku Rooney, jenž se
patnáctým ligovým gólem posunul do čela tabulky střelců. V nastaveném čase uzavřel skóre premiérovým gólem v dresu "Red Devils" střídající senegalský útočník Mame Diouf.

Manchester United: fotbalisté se radují z gólu, který vstřelil Wayne Rooney (uprostřed)

NEJLEPŠÍ STŘELEC. Útočník Manchesteru Wayne Rooney se díky gólu do sítě Burnley posunul do čela tabulky střelců.

Manchester City prohrál 0:2 na hřišti Evertonu a poprvé pod trenérem
Mancinim ztratil body. Italský kouč měl na svém kontě zatím tři ligová
vítězství a jedno pohárové.

Domácí rozhodli zápas dvěma góly v poslední desetiminutovce první půle. Jihoafričan Pienaar perfektně zatočil trestný kop k tyči Givenovy branky, ve třetí minutě nastavení zvýšil z pokutového kopu nejlepší střelec Evertonu Saha. Jedenáctým ligovým gólem v sezoně potrestal faul na svou osobu.

Everton: fotbalisté se radují z góluEverton - Manchester City: domácí Steven Pienaar (v modrém) a Gareth Barry (vlevo)

Everton porazil Manchester City, který poprvé padl pod trenérem Mancinim.

Aston Villa nedala gól už ve třetím zápase po sobě a jen remizovala 0:0 s West Hamem. Nevyužila tak šanci k posunu na čtvrtou příčku tabulky, naopak West Hamu bod pomohl dostat se ze sestupových pozic o skóre před Hull a Wolverhampton.

K teprve čtvrtému čistému kontu West Hamu v sezoně přispěl i český
defenzivní záložník Radoslav Kováč, kterého trenér Gianfranco Zola stáhl po hodině hry kvůli hrozbě vyloučení. Chvíli předtím totiž Kováč unikl druhé žluté kartě za ostrý faul zřejmě jen díky benevolenci sudího, který se rozhodl jen pro slovní varování. První žlutou kartu dostal Kováč už v 17. minutě.

Aston Villa - West Ham

Aston Villa (ve vínovém) se proti West Hamu neprosadila. V případě výhry se přitom mohla posunout do elitní čtveřice.

Výsledky 22. kola: Stoke City - Liverpool 1:1 (90. Huth - 57. Kyrgiakos), Chelsea - Sunderland 7:2 (8. a 65. Anelka, 34. a 90. Lampard, 18. Malouda, 22. A. Cole, 52. Ballack - 56. Zenden, 90.+2 Bent), Manchester United - Burnley 3:0 (64. Berbatov, 69. Rooney, 90.+2 Diouf), Tottenham - Hull 0:0, Wolverhampton - Wigan 0:2 (60. McCarthy, 73. NúZogbia), Everton - Manchester City 2:0 (36. Pienaar,
45.+3 Saha z pen.), Aston Villa - West Ham 0:0, Blackburn - Fulham 2:0 (25. Samba, 54. Nelsen), Bolton - Arsenal 0:2 (28. Fábregas, 80. Merida). Zápas Portsmouth - Birmingham byl odložen kvůli nezpůsobilému hřišti.