Žilina - Sparta | foto: iDNES.cz

Úvod turnaje ovládly slovenské týmy, Spartu vyřadil gólem brankář Sňozík

• 39
Úvod halového turnaje Fortuna Víkend šampionů ovládly týmy ze Slovenska. Skupinu A vyhrála Žilina, z první pozice ze skupiny B jde Slovan Bratislava. V semifinále narazí na Slavii, respektive Bohemians 1905. Souboj o páté místo čeká Spartu a Liberec.

VIDEOPŘENOS A ON-LINE REPORTÁŽ

Sledujte dění na halovém turnaji Fortuna Víkend šampionů

Žilina si počínala suverénně: vyhrála oba zápasy. Nejdřív porazila obhájce trofeje Bohemians vysoko 8:3, potom zvládla i vyrovnanou bitvu se Spartou a zvítězila těsně 6:5.

O druhé postupové místo si to rozdali Bohemians a sparťané. Letenskému týmu stačila i remíza, za smírného stavu však vypálil krásně z dálky vršovický gólman Sňozík, jeho rána mířila do horního růžku branky a jeho tým do semifinále. Na sparťany zůstal souboj o páté místo.

17.30: finále

Skupina B byla zamotaná. Po těsných výsledcích Slavia - Slovan Bratislava 3:2 a Liberec - Slavia 5:4 rozhodoval až poslední duel a skóre. V něm slovenský šampion zvítězil 5:2, zajistil si první místo ve skupině a s ním postoupila i mistrovská Slavia.

Boje o umístění začnou ve 14.50 a můžete je sledovat živě. Na portálu iDNES.cz stejně jako v předchozích letech běží videopřenos, který doplňuje textová on-line reportáž.

Co říkali fotbalisté po zápasech

ZÁPASY VE SKUPINĚ A

Bohemians 1905 - Žilina 3:8
Obhájci trofeje na úvod turnaje padli. Ač je z tribun zase povzbuzovali početní fanoušci, na hřišti vládli fotbalisté Žiliny. Už po šesti minutách vedli 3:0. Pak snížil gólman Sňozík, míč po jeho střele a teči protihráče zapadl do sítě, ovšem blíž než na dva góly se Bohemians ke svému soupeři nepřiblížili.

Žilina v druhém poločase vedla dokonce 8:2, řádil především její kapitán Jež. Dva góly dal sám, další připravil. Za Bohemians v poslední minutě snížil veterán Nikl.

Góly: 7. Sňozík, 10. a 30. Nikl - 3. a 21. Angelovič, 5. Oravec, 6. Fotyik, 8. a 17. Jež, 20. Vyskočil, 23. Mráz.

Žilina - Sparta 6:5
Fotbalisté Žiliny po Bohemians vyřadili i druhý pražský tým. Souboj se Spartou byl však daleko vyrovnanější a Žilina také dlouho prohrávala. Spartě vyšel úvod, po 11 minutách vedla už 4:1. Jenže především po přestávce lídr slovenské ligy přidal, srovnal na 4:4.

Napínavá bitva pokračovala, po pátém gólu Sparty vyrovnal střelec Angelovič. Ač obránce, teď zaznamenal hattrick. Tři minuty před koncem skóroval zblízka Oravec. V poslední chvíli ještě mohl srovnat Zeman, ale nedal.

Góly: 6. Jež, 13. Vyskočil, 17., 19. a 26. Angelovič, 27. Oravec 2. Hejda, 4. Zeman, 10. Žofčák, 11. Jurdík, 25. Jirouš.

Sparta - Bohemians 1:3
Dlouho trval smírný stav 1:1, který by posouval do semifinále Spartu. Jako první se trefil po rychlé akci vršovický Bartek, pak nádhernou střelou z dálky vyrovnal Jirouš. Pak přišla chvíle brankáře Sňozíka: vytáhl se z pokutového území až na polovinu soupeře, napřáhl a jeho krásný pokus zapadl ho horního růžku branky.

Mladý tým Sparty vyrovnat nedokázal, naopak brzy inkasoval třetí gól. A už se nezvedl.

Góly: 18. Jirouš - 8. Bartek, 26. Sňozík, 27. Rychlík.

ZÁPASY VE SKUPINĚ B

Slavia - Slovan Bratislava 3:2
Posledních pět minut stačilo slávistům, aby slovenského soka porazili. Nejdřív snížil Vasiljevič, jenž číhal u tyčky a pak míč lehce doklepl do branky. Jen chvíli poté Šenkeřík chytře zasekl míč a podstřelil brankáře Bičíka. A vzápětí Čelůstka střelou bez přípravy skóre převrátil.

Český mistr měl spoustu velkých šancí, ale dlouho chytal skvěle bratislavský gólman Bičík. Někdejší sparťanský brankář měl parádní zákroky: vychytal Jandu, v úvodu zápasu kryl ránu Trubily. Naopak slovenský šampion se prosazoval: nejdřív prudkou přízemní střelou Halenár, po přestávce pak Kolčák. Ale slávisté v závěru skóre otočili.

Góly: 25. Vasiljevič, 27. Šenkeřík, 28. Čelůstka - 9. Halenár, 18. Kolčák.

Liberec - Slavia 5:4
Už běžela poslední minuta, liberecký útočník Blažek spěchal na polovinu Slavie, ještě před pokutovým územím napřáhl a přízemní ranou skóroval. Rozhodl tak velmi vyrovnanou bitvu.

Slávisté i ve druhém zápase prohrávali o dva góly, ale ještě do přestávky stihli vyrovnat - díky krásné akci. Rozehrál ji u vlastní branky Hubáček, po přiťuknutí ze středu hřiště převzal míč Koreš, před brankou našel volného Trappa, jenž už jen nastavil nohu. I v druhém poločase vedl Liberec o dva góly, znovu si nechal náskok vzít, ale pak rozhodl Blažek.

Góly: 3. Frejlach, 4. a 20. Gebre Selassie, 18. Vulin, 30. Blažek - 4. Šenkeřík, 15. Trapp, 21. Čelůstka, 29. Vaněk.

Slovan Bratislava - Liberec 5:2
Souboj o postup do semifinále zvládli lépe hráči Slovanu Bratislava, který si během prvního poločasu vytvořil nad Libercem náskok 4:1. Nakonec vyhrál 5:2.

Liberec hodně srazila oslabení. Severočeské mužstvo totiž často zbytečně faulovalo nebo diskutovalo s rozhodčími. Třeba jako Bořek Dočkal, který žlutou kartu dostal za dohadování se sudím. Slovan Bratislava se díky podobným momentům dostal do pohodlného vedení, které už udržel.

Góly: 2. Dobrotka, 7. Kiss, 8. Ivana. 14. Grendel, 16. Halenár - 6. Dočkal, 23. Purič.