Jan Morávek zatím v Schalke hraje málo, ale daří se mu. Ve čtyřech zápasech dal dva góly. | foto: AP

Málo odehraných minut, dva góly. To je slušná bilance, řekl Morávek

• 26
Na hřiště přišel až ve druhém poločase a hned vstřelil gól. Český fotbalista Jan Morávek má v Schalke pozoruhodnou bilanci: čtyři zápasy, necelých sedmdesát odehraných minut, dva góly.

Naposled se dvacetiletý záložník, který do Německa přestoupil letos v létě z vršovických Bohemians 1905, trefil v sobotu. V 71. minutě naskočil za chorvatského záložníka Rakitiče a už po minutě na trávníku se radoval z gólu.

Pomohl tak k výhře 2:0 nad domácím Werderem Brémy.

Byl to už jeho druhý gól v německé lize. Poprvé se trefil v listopadu, kdy nastoupil v nastaveném čase proti Hannoveru a po pár vteřinách pomohl rovněž k výhře 2:0. -čtěte Morávek se ukázal na minutu a dal za Schalke gól

Čtyři zápasy, dva góly. Měl jste někdy takhle skvělou bilanci?
Určitě ne. Na to, jak málo mám odehráno minut, je moje gólová bilance pěkná. Dá se s tím srovnat jen série z Bohemky, kdy jsem na začátku roku 2008 dal tři góly ve třech zápasech. To jsem ale hrál poměrně pravidelně.

Už podruhé jste se trefil jen pár vteřin poté, co jste přišel na hřiště. Jaký na to máte recept?
To je náhoda. Vždycky, když jdu na hřiště, tak se snažím hru oživit pohybem. Že to vyšlo takhle? Jenom dobře.

Jan Morávek z Schalke (uprostřed)

GÓL! Spoluhráči blahopřejí Morávkovi k druhému gólu v německé lize. Na hřišti byl jen minutu.

Může vám sobotní trefa pomoct u trenéra Magatha? Začne vám dávat víc šancí?
Budu rád, když mi budou minutky přibývat. Teď jsem hrál dvacet minut, minule proti Herthě jsem nemohl nastoupit kvůli viróze a proti Mönchengladbachu jsem odehrál celý poločas. Budu rád, když mi tenhle gól pomůže.

Schalke se po výhře posunulo na druhé místo. Panuje v klubu s tímto umístěním spokojenost?
S druhým místem tu jsou všichni spokojeni. Brémy mají formu a my jsme je porazili celkem suverénně. Tahle výhra nás může dost povzbudit.

V 70. minutě jste vystřídal záložníka Rakitiče. Je právě on vaším největším konkurentem?
Kdepak, záložníků, kteří mohou nastoupit, je tu mnohem víc. Dokonce tolik, že na tréninku často hraju i pravého záložníka. I proto jsem rád, že jsem proti Brémám dostal možnost ve středu zálohy, tam je totiž moje místo.

V německé lize vás čeká ještě jeden zápas, jak potom strávíte dovolenou?
Na Vánoce pojedu domů, už se moc těším. Přestávka bude o dost kratší, než jsem zvyklý z Česka. Třicátého prosince se musím hlásit v klubu, jednatřicátého máme trénink a na začátku ledna odlétáme na soustředění do Španělska. Vánoce si ale užiju.

Podívejte se, jak Morávek vstřelil druhý gól v německé lize (na videu od 55. vteřiny):