Porážka přišla po nešťastné teči Řepky v nastavení: Eindhoven - Sparta 1:0

• 643
Fotbalová Sparta se v Eindhovenu blížila vytoužené remíze, ale nakonec inkasovala. Srazila ji nešťastná teč kapitána Řepky v nastaveném čase. Přesto si postup ze základní skupiny Evropské ligy ještě uhrát může, ale právě bez Řepky, který viděl třetí žlutou kartu.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Sparťané na hřišti druhého týmu nizozemské ligy dopředu téměř nic nepředvedli, většinu zápasu se jen bránili, hráli opatrně, někdy až ustrašeně, ale dlouho mohli být spokojeni.

Jenže v první minutě nastavení inkasovali. Po nevinném centru hlavičkoval Engelaar, Blažek na jeho křižnou střelu nedosáhl. Na zadní tyči se Řepka snažil pokrýt Reise, který by doklepl do prázdné branky. Ale v těžké pozici si sparťanský kapitán srazil míč do vlastní sítě.

Spartě nepomohlo ani vítězství Kodaně nad Kluží 2:0 v souběžně hraném utkání skupiny K. V posledním utkání za dva týdny na Letné tak musí sparťané dánský klub porazit, aby postoupili do jarní vyřazovací části. Pokud by v Eindhovenu remizovali, bod sparťanům stačil i v závěrečném duelu. Nizozemský tým je prvním postupujícím.

Spartě bude v rozhodujícím zápase chybět Řepka, který dostal třetí žlutou kartu v soutěži.

Skupina K
1. Eindhoven 5 3 2 0 6:3 11
2. Sparta 5 2 1 2 7:6 7
3. FC Kodaň 5 2 1 2 4:4 7
4. Kluž 5 1 0 4 4:8 3

Zápas v Eindhovenu téměř nenabídl vzrušivé okamžiky, jen v závěru poločasu bylo před sparťanskou brankou v chladném počasí horko. Blažkovi nepříjemná skákavá střela Pieterse vypadla z rukou, ale chybu brankář vzápětí napravil, když vyrazil gólovou dorážku Rodriguéze.

Hned poté po centru ze strany hlavičkoval Lazovič do břevna. Sparťané si oddechli, když za chvíli švédský sudí poslal týmy na přestávku.

Sparta nebezpečná nebyla, vytěžila jen několik centrů a střel ze střední vzdálenosti, ale brankáře Issaksona příliš neohrozila.

Zatímco v prvním poločase ještě hrála vyrovnanou partii, ve druhém se už jen bránila a vůbec neútočila. Až v 76. minutě po centru Vacka a hlavičce Wilfrieda domácím zatrnulo, ale míč letěl těsně nad branku.

Domácí měli územní převahu, ale ani oni si dlouho vyloženou šanci nevytvořili. Blažka nejvíc vylekal střílený centr Dzsudzsáka z přímého kopu. A hlavička Reise, střelce dvou gólů z prvního vzájemného utkání.

Druhý tým nizozemské ligy měl spíš těžil ze spousty přímý kopů, několik jich zahrával po teatrálních pádech domácích hráčů.

Například Lazovič se přetahoval s Řepkou o míč před autovým vhazováním, chytil se za obličej a svíjel se na zemi, aniž by mu sparťanský kapitán cokoli strašného provedl.

Přesto Řepka dostal žlutou kartu, která vyřazuje z posledního duelu proti Kodani. A v nastavení se stal opět smolařem.

Domácí sice po přestávce měli výraznější převahu, přibývaly nebezpečné centry i Blažkovy zákroky. Ale také nepřesné přihrávky, diváci pískali, zápas si neužili si. Z nizozemské ligy jsou zvyklí na spoustu gólů, tentokrát se dočkali jen jediného, vlastního a v první minutě nastavení.

Když sparťané hráli s Eindhovenem v září doma, na 2:2 hosté vyrovnali v nastaveném čase z penalty.

"Ztratit takhle dva zápasy s Eindhovenem je velká smůla," litoval sparťanský kouč Jozef Chovanec.