Z gólu Phoenixu proti Anaheimu se raduje i Robert Lang. | foto: AP

Lang režíroval vítězství Phoenixu na ledě divizních rivalů z Anaheimu

• 4
Zkušený centr Robert Lang se v hokejové NHL bodově prosadil už ve třetím utkání v řadě, když asistoval u dvou branek Phoenixu na ledě Anaheimu. Osmatřicetiletý litvínovský odchovanec připravil dvě trefy pro obránce Jima Vandermeera, který svým druhým zásahem rozhodl o vítězství Coyotes 3:2 po prodloužení.

Hokejisté Phoenixu si připsali druhou výhru v řadě nad konkurenčním týmem z Pacifické divize poté, co v pátek doma rozstříleli Dallas 5:2 uspěli v neděli i na ledě Anaheimu výsledkem 3:2 po prodloužení.

V obou případech Coyotes našli ve svých řadách dvougólového střelce. Proti Stars zaznamenal svou 1. a 2. trefu sezony finský útočník Lauri Korpikoski a v souboji s Ducks se pro změnu blýskl bek Jim Vandermeer, jehož střelecké konto se rozrostlo již na čtyři zásahy.

Obě branky, včetně té vítězné z 62. minuty, Vandermeerovi připravil Robert Lang. Zkušený centr se tak prosadil už ve třetím startu za sebou (během dané série - 1+3) a celkově z dosavadních 27 utkání vytěžil už 16 bodů (6+10), což jej v bodování Čechů v NHL v jeho 38letech řadí na průběžné skvělé osmé místo. V rámci Phoenixu pak Lang platí za druhého nejproduktivnějšího hráče společně s Matthew Lombardim za kapitánem Shanem Doanem.

Phoenix byl blízko vítězství nad Anaheimem už v řádné hrací době. Vedení 2:1 ale ztratil v čase 58:06 po vyrovnávající trefě domácího Bobby Ryana. Asistence si přispali Nick Boynton a Corey Perry, který bodoval už v 18. utkání za sebou a překonal tak klubový rekord spoluhráče Teemu Selänneho z roku 1999.

San Jose zdolalo Vancouver a se 40 body vévodí NHL

Středeční domácí debakl s Chicagem (2:7) hokejisté San Jose odčinili už v pátek, když po výhře 5:4 po samostatných nájezdech uspěli v Edmontonu. Své elitní postavení v tabulce NHL navíc Sharks potvrdili i v neděli. Výsledkem 4:2 totiž ukončili dvouzápasovou vítěznou sérii Vancouveru.

Svou jubilejní 30. asistencí sezony se na výhře San Jose podílel centr Joe Thornton, jenž s celkovým ziskem 37 bodů (7+30) kraluje produktivitě NHL před 35bodovým (19+16) Slovákem Mariánem Gáboríkem z Rangers.

Góly vítězů do sítě brankáře Roberta Luonga nastříleli obránce Dan Boyle a útočníci Frazer McLaren, Manny Malhotra s Jamie McGinnem. Podívejte se na gólové akce lídra NHL:

Vancouver - San Jose 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
2. Wellwood, 60. Hansen - 13. F. McLaren, 27. Boyle, 58. Malhotra, 58. McGinn. Střely na branku: 27:30. Diváci: 18.810.

Anaheim - Phoenix 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
26. Getzlaf, 59. Ryan - 46. a 62. Vandermeer (na obě Lang), 51. Lombardi. Střely na branku: 28:26. Diváci: 13.023.