Výhře pomohl dvěma góly Hušbauer: Příbram - Kladno 3:2

• 4
Fotbalisté Příbrami porazili v 16. ligovém kole Kladno 3:2. Dvěma góly se o to postaral mladý záložník Hušbauer.

Kladno sice na oba jeho góly odpovědělo, na rozhodující branku Wágnera už ale reagovat nedokázalo.

Situaci hostům hodně zkomplikoval kiks jejich obrany: příbramský
záložník Hušbauer v 19. minutě na hranici pokutového území lehce přešel přes Strnada a Grosse a neomylně namířil střelu do spodního koutu branky.

Příbram za šest minut svůj náskok mohla navýšit a kladenští hosté děkovali přízni štěstí po Pleškově ráně do spojnice.

Kladno v tu chvíli vypadalo zranitelně, ovšem čtvrt hodiny před poločasem svého soka zaskočilo nenápadnou akcí: Zachariáš prodloužil centr do pokutového území a Strnad zblízka vyrovnal. Zanedlouho třicetiletý záložník si mohl užívat radost z prvního ligového zásahu.

Příbram nechtěla dopustit, aby při loučení s podzimem doma ztratila body a začala Kladno svírat před jeho brankou. Po hodině hry se ukázal sedmnáctiletý talent Fantiš, na kterého byli v hledišti zvědaví i
skauti ze slavného Juventusu Turín, kde nedávno juniorský reprezentant absolvoval testy. Fantiš nejprve kladenským obráncům zavařil svým neohroženým průnikem a pak jeho hlavičku skvěle vyrazil Pavlík.

Další šanci už hosté neodvrátili. Po souhře středních záložníků v 68.
minutě vysunul Tarczal kolmicí Hušbauera a příbramský hrdina zápasu ani napodruhé před Pavlíkem nezaváhal.

Kladno mohl zlomit Huňa, který však po skvělé akci Klesy hlavičkoval těsně vedle. Na druhé straně Kladno málem vrátil do zápasu Zachariáš, jehož gól neplatil kvůli ofsajdu.

Závěr byl velmi hektický. Čtyři minuty před koncem příbramské oslavy vítězství málem zkazil Zoubele, který ve skluzu pohotově dorazil do branky centr z pravé strany.

Přesto Kladno odjelo s prázdnou a znovu jej srazil gól inkasovaný v samém závěru, stejně jako minule proti Bohemians 1905.

Tentokrát v 88. minutě kladenské zlomil střídající Wágner, který dokončil výbornou akci Tarczala. Kladno ještě mocně útočilo, po jednom závaru dokonce žádalo penaltu po ruce jednoho z domácích, ale na bodový zisk už nedosáhlo.