Zleva: Kyle Wellwood, Ryan Kesler, Alex Burrows (vzadu) a Willie Mitchell se radují z Wellwoodova prvního gólu sezony, který pomohl Vancouveru porazit Los Angeles. | foto: AP

Vancouver ubránil Kopitara, bodování NHL tak nadále kraluje Gáborík

• 1
Slovenský útočník Marián Gáborík se ve středu svým 19. gólem sezony vyhoupl do čela tabulky střelců a zároveň produktivity NHL. O den později jej mohl v bodování přeskočit pro změnu slovinský forvard Anže Kopitar, v zápase proti Vancouveru se ovšem neprosadil a jeho Los Angeles padlo v poměru 1:4.

Díky vyššímu počtu nastřílených branek a zároveň v porovnání s konkurencí nejnižšímu součtu dosud odehraných zápasů vévodí od středy kanadskému bodování NHL Marián Gáborík se ziskem 33 bodů (22z. - 33 bodů, 19+14), které mají na kontě také Anže Kopitar z Los Angeles (26z. - 33 bodů, 14+19) a Joe Thornton ze San Jose (26z. - 33 bodů, 7+26).

Slovenský kanonýr New York Rangers, jenž je s 19 zásahy rovněž aktuální nejlepší střelec soutěže, na postu lídra bodování zůstal i po čtvrtečním utkání mezi Vancouverem a Los Angeles, v rámci kterého jej mohl ohrozit pro změnu Slovinec Anže Kopitar.

Dvaadvacetiletý rodák z Jesenice ale v posledních zápasech ubral na tempu, když za předchozích osm startů posbíral jen 5 asistencí. Ve čtvrtečním klání na ledě Vancouveru se pak neprosadil vůbec a jeho Los Angeles padlo 1:4. Za domácí Canucks se gólově připomněli Alex Burrows, Henrik Sedin, Tanner Glass a Kyle Wellwood.

První hvězdou utkání byl vyhlášen brankář vítězů Roberto Luongo, autor 31 zákroků. O čisté konto jej připravil pouze jediný inkasovaný gól z hole Waynea Simmondse. Druhé ocenění připadlo produktivnímu Henriku Sedinovi (1+1).

Ottawa otočila zápas proti Columbusu

Také ve druhém čtvrtečním utkání NHL slavil výhru kanadský celek. Stejně jako Vancouver byla totiž na domácím ledě úspěšná Ottawa, která po výsledku 2:1 zdolala Columbus.

Hostující Blue Jackets poslal do vedení v 18. minutě Kristian Huselius. Nejtěsnější náskok si však tým trenéra Kena Hitchcocka udržel pouze 53 vteřin, po kterých vyrovnal na 1:1 Jason Spezza. Elitní centr Ottawy, jemuž zámořští kritici vyčítají malou střeleckou aktivitu, se trefil teprve podruhé ve svém 22. startu sezony.

Smírný stav vydržel až do závěrečné třetiny a o jeho ukončení se zasloužil v 54. minutě Nick Foligno, jenž v přesilové hře potrestal vyloučení českého beka Jana Hejdy.

Vancouver - Los Angeles 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
8. Burrows, 44. H. Sedin, 48. Glass, 60. Wellwood - 40. Simmonds. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.810.

Ottawa - Columbus 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
19. Spezza, 54. Foligno - 18. Huselius. Střely na branku: 36:33. Diváci: 19.244.

4. Edmonton 25 10 3 12 73:78 23
5. Minnesota 23 8 3 12 55:70 19