Baník na kolenou, složil ho Kulič 9. gólem sezony: Boleslav - Ostrava 3:1

• 44
Fotbalová Ostrava je po dlouhé době na kolenou, podlehla po šesti zápasech. V 15. kole Gambrinus ligy nestačila na domácí Mladou Boleslav. O vítězství 3:1 rozhodl útočník Marek Kulič devátým gólem sezony.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Ostrava prohrála naposled 21. září na Slavii, pak v šesti duelech získala čtrnáct bodů a držela třetí příčku tabulky. O tu porážkou v Mladé Boleslavi přišla. Na Spartu ztrácí bod, na Jablonec dva a na vedoucí Teplice čtyři. Lídr má navíc pondělní dohrávku v Olomouci k dobru.

Mladá Boleslav se díky třetímu vítězství za sebou a čtvrtému z posledních pěti duelů drží na šestém místě na dosah elitních týmů.

Mladá Boleslav: záložník Ludovic Sylvestre se raduje z gólu

I díky tomu, že hosté opět nastoupili s třemi útočníky, sledovali fanoušci od úvodních minut otevřený fotbal s mnoha zajímavými momenty. V první půli bylo rušněji před ostravským gólmanem Baránkem, který Baník několikrát výrazně podržel.

Jako první ale zahrozili hosté, Řezníkovu ránu ze 14. minuty Miller s obtížemi vyrazil mimo. Z protiútoku udeřilo na opačné straně. Táborského střelu zastavil rukou ostravský kapitán Lukeš a Sylvestre poslal domácí z penalty do vedení. Radost však Středočechům vydržela jen do 18. minuty, kdy si na Lukešův rohový kop naskočil Bolf a hlavou srovnal.

V 27. minutě mohl domácím vrátit náskok Táborský, který v dobré pozici pálil jen do Baránka a vzápětí nepřesnou přihrávkou pokazil nadějné přečíslení. Mnohem více práce měl hostující gólman v 38. minutě, kdy po Fabiánově akci skvěle vytěsnil Mendyho střelu.

O dvě minuty později málem zaskočil chybujícího Millera Lukeš. Domácí gólman nepříliš důrazný pokus podcenil, míč mu propadl přes prsty a skončil těsně vedle tyče. V závěru úvodního dějství se znovu zaskvěl Baránek, který vychytal Kuličův únik a s následnou Rajnochovou dorážkou si poradil obránce Bolf.

I po přestávce pokračovali Mladoboleslavští ve své aktivitě. Ostravská obrana však pracovala spolehlivě a soupeře dlouho nepouštěla k větším šancím. Po hodině hry zakončil obléhání hostující branky tvrdou střelou Mendy, ale Báranek byl znovu na místě.

Baník postupně rezignoval na útok a soustředil se na precizní defenzivu. A to se mu nakonec stalo osudným. Střídající Nečas v 73. minutě krátce po svém příchodu na trávník ideálně přihrál Kuličovi, který sám před Baránkem nezaváhal a domácí opět vedli. Mladoboleslavský útočník vstřelil devátý gól v sezoně a upevnil si první místo v tabulce kanonýrů.

O čtyři minuty později promarnil šanci na vyrovnání čerstvý Varadi. Dostal se až před Millera, ale spolu s domácím gólmanem přehodil i jeho branku.

A naopak domácí v 85. minutě pojistili skóre, když se po rohu prosadil Rajnoch.