Calgary - Colorado:  domácí Jay Bouwmeester (vlevo) a Milan Hejduk.

Calgary - Colorado: domácí Jay Bouwmeester (vlevo) a Milan Hejduk. | foto: Profimedia.cz

Hejduk zařídil výhru, Gáborík s Ovečkinem pořádali střelecké dostihy

• 28
Svým osmým gólem v sezoně rozhodl český útočník Milan Hejduk o výhře hokejistů Colorada na ledě Calgary 3:2 v jednom z pěti nočních zápasů NHL. Uzdravený Alexandr Ovečkin jednou trefou pomohl Washingtonu k výhře nad Rangers, za které se dvakrát prosadil Marián Gáborík. Slovenský útočník se tak s 15. zásahy vyrovnal Ovečkinovi na čele tabulky střelců.

Konfrontace Calgary s Coloradem nabídla fanouškům souboj dvou elitních celků Severozápadní divize. Po výsledku 3:2 si upevnili pozici na jejím čele hokejisté Avalanche, za což vděčí zejména českému střelci Milanu Hejdukovi.

Pardubický odchovanec ve svém druhém startu po vyléčení bolavých zad, která jej připravila o dva listopadové zápasy NHL, vsítil ve 40. minutě rozdílovou branku. Své osmé trefy a celkově patnáctého bodu sezony (8+7) dosáhl v přesilové hře poté, co nastřelil puk do brankoviště a bránící Jay Bouwmeester jej nechtěně kopl do sítě Miikky Kiprusoffa.

Kromě Hejduka se za vítěze prosadili Cody McLeod a Ryan Wilson, pro kterého to byl premiérový gól v soutěži. Skvěle chytajícího brankáře Craiga Andersona z 36 střel překonali pouze Rene Bourque a Jarome Iginla. Posledně jmenovaný kapitán Calgary docílil již své 12. branky, osmé z posledních sedmi startů. Podívejte se na gólové akce utkání:

Gáborík se vyrovnal Ovečkinovi, Fleischmann opět bodoval

Útočník Rangers Marián Gáborík se v domácím zápase proti Washingtonu dvakrát vyrovnal Alexandru Ovečkinovi na čele tabulky střelců. Po Gáborikově prvním gólu utkání ze 2. minuty měli oba kanonýři čtrnáct zásahů, přičemž na úspěch Ovečkina z 16. minuty slovenský reprezentant navázal svým druhým gólem zápasu v 49. minutě.

Střetnutí tak oba vyhlášení střelci ukončili s celkovým počtem 15 branek na kontě. Důvod k radosti měl ovšem pouze hostující Ovečkin, který se vrátil po šestizápasové pauze a mohl slavit výhru Washingtonu 4:2. Díky asistenci u trefy Ovečkina se už podeváté v řadě zapsal do statistik český útočník Capitals Tomáš Fleischmann. Kopřivnický rodák během dané série posbíral 11 zápisů za 7 branek a 4 asistence.

Kvůli osobním důvodům do New Yorku s týmem Washingtonu necestoval brankář José Theodore. Mezi tři tyče se tak postavil Rus Semjon Varlamov a dvojku mu dělal z farmy povolaný Čech Michal Neuvirth. Podívejte se na gólové akce utkání:

Plekanec byl vyhlášen první hvězdou zápasu

Po ukončení čtrnáctizápasové série porážek díky výhře nad Minnesotou v nájezdech se hokejisté Caroliny pokusili o navázání na vytoužený dvoubodový zisk duelem s Montrealem.

Utkání po řádné hrací době a prodloužení skončilo smírně 2:2, načež Hurricanes dostali opět šanci v nájezdech. Tentokrát ale úspěch neslavili. O vítězství domácích Canadiens 3:2SN rozhodl v šesté sérii jediný úspěšný exekutor rozstřelu Maxim Lapierre.

U obou zásahů kanadského celku v řádné hrací době asistoval český centr Tomáš Plekanec. Kladenský odchovanec byl za svůj výkon vyhlášen první hvězdou zápasu. V 21. startu sezony navýšil svůj bodový zisk už na 19 zápisů (4+15), díky čemuž se vyrovnal edmontonskému Aleši Hemskému (19 bodů, 5+14), jenž figuruje na třetí pozici v bodování Čechů v NHL za elitním duem Tomáš Kaberle - Václav Prospal (oba 21 bodů).

Podívejte se na akce Plekance:

Michálek nastartoval obrat v "bitvě o Ontario"

Čtyři pěstní souboje a pět branek. Takto by šlo stručně shrnout letošní druhou "bitvu o Ontario", jak je v zámoří přezdíván duel tradičních rivalů z Ottawy a Toronta.

Po říjnovém triumfu 2:1 se podruhé radovali hokejisté Senators, tentokrát po výsledku 3:2. Na čtvrté porážce Maple Leafs za sebou se svou 8. brankou sezony v 32. minutě podílel i Milan Michálek. Český reprezentant vyrovnával průběžný stav na 2:2, načež v 35. minutě jeho spoluhráč Mike Fisher završil obrat trefou na 3:2.

V pořadí čtvrtá bitkařská vložka zápasu v podání Johna Mitchella a Jarkko Ruutua:

Výsledky

NY Rangers - Washington 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky
: 2. a 49. Gáborík - 16. Ovečkin (Fleischmann), 36. Laich, 56. Bradley, 60. Pothier. Střely na branku: 20:26. Diváci: 18 200.

Montreal - Carolina 3:2 po sam. náj. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
6. Pacioretty (Plekanec), 58. A. Kosticyn (Plekanec), rozh. nájezd Lapierre - 24. Sutter, 27. J. Jokinen. Střely na branku: 35:32. Diváci: 21.273.

Calgary - Colorado 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
32. Iginla, 38. Bourque - 9. Wilson, 39. McLeod, 40. Hejduk. Střely na branku: 36:24. Diváci: 19 289.

Nashville - San Jose 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
14. Sullivan, 17. Smithson, 29. Ward, 31. Legwand - 15. Nichol, 40. J. Thornton, 60. Marleau. Střely na branku: 31:32. Diváci: 13 324.

Ottawa - Toronto 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
9. a 35. Fisher, 32. M. Michálek - 10. Kessel, 25. Hagman. Střely na branku: 21:32. Diváci: 17 406.