Ondřej Pavelec

Ondřej Pavelec | foto: AP

Pavelec vychytal svou první nulu, Fleischmann bodoval posedmé v řadě

• 8
- Den poté, co Tomáš Vokoun vychytal svou třetí nulu sezony a vyrovnal tak ligového lídra dané statistiky Ilju Bryzgalova, se dočkal pro změnu svého premiérového čistého konta kariéry druhý český gólman v NHL - Ondřej Pavelec. Jednička Atlanty pochytala všech 38 ran Los Angeles. Už posedmé v řadě se bodově prosadil útočník Washingtonu Tomáš Fleischmann.

V sobotu 7. listopadu brankář Atlanty Ondřej Pavelec inkasoval pět branek během dvou třetin zápasu s Islanders.

Kouč John Anderson tak v následujících dvou duelech vsadil na Švéda Johana Hedberga, jenž nezklamal a vychytal výhry proti St. Louis (3:2SN) a Rangers (5:3).

V pátek se však do branky znova postavil český talent a perfektním výkonem si řekl o navrácení postu jedničky. Pavelec pochytal všech 38 ran Los Angeles a po jednoznačném výsledku 7:0 mohl slavit svou premiérovou nulu kariéry v NHL. Kladenský odchovanec se čistého konta dočkal ve svém 32. utkání, z nichž do 28 nastoupil od úvodní minuty duelu.

S třiceti body nejproduktivnější hráč NHL Anže Kopitar vyslal na Pavelce tři střelecké pokusy. Svou pětizápasovou bodovou sérii ale nerozšířil.

Po úspěšné rekonvalescenci se podruhé na ledě představil ruský kanonýr Thrashers Ilja Kovalčuk a opět byl k nezastavení. Po třech bodech proti Rangers (1+2) se v zápase s Kings prezentoval dokonce čtyřmi zápisy (2+2). Shodnou bilanci si odnesl také další ruský forvard Maxim Afinogenov, přičemž pouze o jednu asistenci méně vyprodukoval nováček Evander Kane (2+1).

Fleischmann se opět prosadil, aktivní Havlát vyšel naprázdno

Kdyby ve stejné pohodě odehrál všechny dosavadní zápasy Washingtonu v sezoně, protlačil by se mezi elitní desítku bodování soutěže. Krevní sraženina v noze ale útočníka Tomáše Fleischmanna připravila o úvodních jedenáct startů.

Kopřivnický rodák se tak zatím stihl představit jen v osmi střetnutích, z nichž z posledních sedmi vytěžil už 9 bodů (6+3). Svou sedmizápasovou bodovou sérii naposledy rozšířil asistencí proti Minnesotě, která si z ledu Washingtonu odvezla porážku 1:3. Capitals tak uspěli počtvrté z pěti utkání bez zraněného Alexandra Ovečkina, který by se již v sobotu mohl představit proti New Jersey.

K uspíšení návratu ruského forvarda do sestavy Washingtonu by mohlo pomoci zranění střelce Mikea Knublea, jenž si po souboji s Markem Židlickým zlomil prst a bude svému týmu scházet tři až čtyři týdny.

První branku duelu vsítil v 22. minutě hostující Cal Clutterbuck. Capitals srovnali v 26. minutě zásluhou ofenzivního obránce Mikea Greena, jemuž v přesilové hře asistoval zmiňovaný Fleischmann, a rozdílovou trefu zařídil na startu třetího dějství jiný bek Brian Pothier. V poslední minutě pak pojistil výsledek zásahem do prázdné branky Brooks Laich.

Nejaktivnějším střelcem zápasu byl s osmi pokusy hostující Martin Havlát. Ke svým osmi bodům (2+6) však proti Capitals další nepřidal.

Washington - Minnesota 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 26. M. Green (Fleischmann), 42. Pothier, 60. Laich - 22. Clutterbuck. Střely na branku: 41:30. Diváci: 18.277.

Carolina - NY Islanders 3:4 v prodl. (0:3, 2:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 29. T. Ruutu, 32. Ray Whitney, 58. Gleason - 4. a 14. Tavares, 6. Streit, 65. Okposo. Střely na branku: 28:25. Diváci: 14.163.

Columbus - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 26. a rozhodující nájezd Huselius, 19. R. Nash - 8. Ryan, 22. Marchant. Střely na branku: 29:34. Diváci: 15.577.

Buffalo - Calgary 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 17. Roy, rozhodující nájezd Pominville - 2. Langkow. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18.690.

Chicago - Toronto 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 4. P. Kane, 14. Keith, 26. Brouwer - 38. a 46. Kessel. Střely na branku: 34:31. Diváci: 21.036.

Atlanta - Los Angeles 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
31. a 57. E. Kane, 33. a 46. Kovalčuk, 36. a 53. Afinogenov, 35. Bogosian. Střely na branku: 21:38. Brankář Ondřej Pavelec odchytal 59 minut, neinkasoval žádný gól z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Diváci: 15.638.