Toronto - Minnesota: Havlát před Gustavssonem

Toronto - Minnesota: Havlát před Gustavssonem - Hokejista Minnesoty Martin Havlát před brankářem Toronta Jonasem Gustavssonem. | foto: AP

Židlický s Havlátem slavili gól, Kaberle navýšil náskok v bodování beků NHL

• 4
V šesti úterních zápasech hokejové NHL byli Češi nejvíce vidět v souboji Toronta s Minnesotou, který skončil výhrou hostujících Wild v poměru 5:2. Dvěma body se o to přičinil obránce Marek Židlický (1+1) a svou teprve druhou branku sezony slavil i útočník Martin Havlát. U obou zásahů domácích Maple Leafs asistoval nejproduktivnější zadák NHL Tomáš Kaberle.

Po téměř katastrofálním vstupu do sezony, kdy v úvodních dvanácti zápasech pouze třikrát zvítězili, nabírají výsledky hokejistů Minnesoty stoupající tendenci.

Z posledních pěti startů totiž Wild hned ve čtyřech případech slavili výhry, přičemž naposledy se tomu stalo v úterý na ledě Toronta. Kanadský celek, jehož dosavadní výsledky také zůstávají za očekáváním, po vybojovaných triumfech nad Carolinou (3:2) a Detroitem (5:1) padl před vlastními fanoušky v poměru 2:5.

O tom, že dva body poputují do Minnesoty, rozhodla prostřední dvacetiminutovka. Na úvodní gól utkání z 18. minuty z hole Martina Havláta už po 26 vteřinách odpověděl Alexej Ponikarovskij.

Wild svému soupeři odskočili až po zásazích z 26. a 38. minuty. Vše odstartoval druhým přesilovkovým gólem hostí v utkání Marek Židlický a ve zmiňované 38. minutě se v rozmezí 26 vteřin prosadili bek Greg Zanon a kapitán Mikko Koivu - se třemi body (1+2) nejproduktivnější hráč duelu.

V závěrečném dějství ještě snížil uzdravený kanonýr Maple Leafs Phil Kessel, poslední slovo však patřilo veteránovi Owenu Nolanovi při power-play domácích.

Na obou gólech Toronta se asistencí podílel Tomáš Kaberle, jenž vévodí produktivitě obránců National Hockey League se ziskem 20 bodů (2+18) z 16 startů. Kladenský odchovanec tak již vyrovnal lídra bodování Čechů v NHL útočníka Václava Prospala, jenž za Rangers v 18 utkáních posbíral rovněž 20 zápisů (4+16).

Minnesota do utkání nastoupila bez forvarda Petra Sýkory, který si ze sobotní konfrontace s Dallasem odnesl otřes mozku (více ZDE). Podívejte se na gólové akce utkání na ledě Toronta:

Uzdravený Krejčí slavil výhru nad Pittsburghem

Český útočník David Krejčí nastoupil ke svému prvnímu zápasu poté, co u něj lékaři nedávno objevili nákazu virem H1N1. Návrat mezi mantinely NHL si zpříjemnil výhrou Bostonu v poměru 3:0 nad silným Pittsburghem.

Obhájci Stanley Cupu tak padli už potřetí v řadě a počtvrté z posledních pěti duelů, za které bez zraněného Jevgenije Malkina nastříleli pouze sedm branek. Ve zmiňovaných nevydařených posledních pěti startech Penguins vyšel vždy bodově naprázdno kapitán klubu Sidney Crosby, čímž si vytvořil nový smutný rekord kariéry. Dosud totiž nejdéle nebodoval ve čtyřech utkáních v řadě.

Diváci v TD Banknorth Garden se první změny skóre dočkali v 22. minutě a postaral se o to Matt Hunwick. Náskok domácích Bruins navýšil až v 44. minutě Daniel Paille a tečku za zápasem udělal v čase 59:56 trefou do prázdné klece Pittsburghu útočník Patrice Bergeron.

Bluesmani rozstříleli Vancouver

Hokejisté St. Louis uspěli v domácím zápase s Vancouverem jasně po výsledku 6:1, na čemž se nejvýrazněji podepsali autor hattricku David Perron, čtyřbodový střelec Brad Boyes (1+3) a centr Andy McDonald (1+2).

Kromě sedmi branek se diváci dočkali i celé řady pěstních soubojů. Obránce Canucks Kevin Bieksa a domácí B.J. Crombeen se střetli dokonce dvakrát. Podívejte se na jejich druhý souboj:

Edmonton už se Šmídem padl v nájezdech s Ottawou

Stejně jako David Krejčí se v úterních zápasech NHL po prodělané nemoci vrátil do akce také obránce Edmontonu Ladislav Šmíd. V utkání na ledě Ottawy se však z vítězství neradoval poté, co po remíze 3:3 z řádné hrací doby a prodloužení uspěli v nájezdech domácí Senators.

Rozhodující nájezd proměnil elitní centr Ottawy Jason Spezza. Oilers nastoupili podruhé bez českého reprezentačního útočníka Aleše Hemského, který absentuje s poraněným ramenem.

Boston - Pittsburgh 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
22. Hunwick, 44. Paille, 60. Bergeron. Střely na branku: 29:27. Diváci: 17.565.

Toronto - Minnesota 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
19. Ponikarovskij (T. Kaberle), 59. Kessel (T. Kaberle) - 18. Havlát, 26. Židlický, 38. M. Koivu, 38. Zanon (Židlický), 60. Nolan. Střely na branku: 39:31. Diváci: 19.063.

Ottawa - Edmonton 4:3 po sam. náj. (1:2, 1:0, 1:1)
14. Cheechoo, 24. Foligno, 54. Neil, rozh. nájezd Spezza - 8. Penner, 17. Moreau, 56. Brule. Střely na branku: 25:34. Diváci: 17.977.

St. Louis - Vancouver 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)
6., 8. a 56. Perron, 1. McDonald, 7. Johnson, 39. Boyes - 42. H. Sedin. Střely na branku: 30:23. Diváci: 17.175.

Montreal - Calgary 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka:
15. Iginla. Střely na branku: 25:31. Diváci: 21.273.

San Jose - Nashville 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
11. Pavelski, 23. McGinn, 54. Setoguchi, 59. Boyle - 19. Santorelli (Erat), 35. Goc, 50. Hornqvist. Střely na branku: 29:26. Diváci: 17.562.