Chicago - Los Angeles: Kopitar a Madden - Útočník LA Kopitar (vlevo) v souboji s Maddenem z Chicaga. | foto: AP

Chicago přehrálo Los Angeles, Kopitar 14. gólem vyrovnal Ovečkina

• 2
Pondělní program hokejové NHL nabídl fanouškům pouze jediný duel, v rámci kterého Chicago na domácím ledě zdolalo Los Angeles 4:1. Třemi body se na tom podílel útočník Troy Brouwer (1+2), přičemž za hosty alespoň zkorigoval stav nejproduktivnější hráč ligy Anže Kopitar. Svým 14. gólem sezony se tak vyrovnal v tabulce střelců zraněnému Alexandru Ovečkinovi z Washingtonu.

Hokejisté Chicaga po nezdarech proti Phoenixu (1:3) a Coloradu (3:4SN) ukončili své dvouzápasové čekání na výhru triumfem nad Los Angeles v poměru 4:1.

Jedním gólem k tomu přispěl i uzdravený kapitán Blackhawks Jonathan Toews, jenž se vrátil na led po šesti vynechaných utkáních kvůli prodělanému otřesu mozku v zápase proti Vancouveru z 21. října (Více ZDE).

Na šestém vítězství Chicaga z posledních osmi vzájemných konfrontací s Los Angeles se kromě Toewse výrazně podepsal zejména útočník Troy Brouwer, autor tří bodů (1+2).

Obrana domácího mužstva dovolila soupeři pouze 18 střeleckých pokusů, z toho v závěrečné třetině jen dva. Jediným úspěšným střelecem Kings byl produktivní Anže Kopitar. Slovinský král bodování NHL (1. Kopitar: 18 zápasů - 28 bodů, 14+14, 2. Ovečkin: 14 zápasů - 23 bodů, 14+9) připravil Christobala Hueta o čisté konto v 30. minutě, kdy svým 14. zásahem sezony vyrovnal v tabulce střelců zraněnou hvězdu Washingtonu Alexandra Ovečkina.

Výsledek:

Chicago - Los Angeles 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
22. Madden, 42. Brouwer, 46. Toews, 50. Ebbett - 30. Kopitar. Střely na branku: 29:18. Diváci: 20.293.