Ligový útlum úřadujícího mistra z Edenu pokračuje: Slavia - Plzeň 0:0

• 177
V dohrávce 14. kola první fotbalové ligy remizovala domácí Slavia s týmem Plzně 0:0. I když Jarolímovi svěřenci měli mnohem víc šancí a téměř celý zápas výraznou převahu, brankově ji zúročit nedokázali.

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Po utkání oznámil konec hráčské kariéry záložník Šmicer. "Vidím, že už Slavii na hřišti nedokážu pomoci, nemůžu hrát na sto procent," prohlásil. Dále čtěte: Končím kariéru, oznámil Šmicer.

Do zápasu proti Plzni nastoupil v základní sestavě a byl u toho, když Skácel zblízka hlavičkoval vedle. To byla největší slávistická příležitost ke skórování v první půli.

Dvě kola před koncem podzimní části soutěže ztrácí sedmá Slavia šest bodů na čtvrtou Spartu, která vyhrála na Slovácku, a dvanáct na vedoucí Teplice.

Slávisté nastoupili do dohrávky 14. kola proti Plzni se čtyřmi změnami v základní sestavě ve srovnání se čtvrteční pohárovou remízou s Valencií.

Úřadující český mistr začal na stadionu v Edenu o poznání živěji, ale hosté se brzo chytili a hru vyrovnali.

Po hezkých rychlých kombinacích lehce pronikali do domácí šestnáctky a leckdy jim chyběl jen krůček ke gólovému zakončení. Jako třeba hned v úvodu, když po centru Lecjakse nestačil míč usměrnit za Vaniakova záda Bakoš.

Zdeněk Šenkeřík

Slávistický útočník Zdeněk Šenkeřík se drží za obličej.

Slavia - Plzeň: hostující David Limberský střílí

Plzeňský záložník David Limberský střílí na branku Slavie.

Slávisté se sice snažili, na hrotu útoku dělal v plzeňské obraně vítr Hloušek, ale to všechno bez efektu. Navíc domácí brzdily nepřesné přihrávky.

Plzeňští hráli s rozmyslem, zatlačit do defenzivy se nenechali, ale nebezpečným soupeřovým akcím nezabránili.

Grajciarovu bombu z přímého kopu plzeňský brankář Daněk kryl, stejně tak si poradil s dělovkou Krajčíka, poté Janda hlavičkoval vedle.

V poli se hosté drželi, měli lepší přechodovou fázi, ale s finální přihrávkou byli na štíru.

Letenští na hřišti soupeře zvítězili 1:0 díky Holendově trefě

Po půlhodině zápasu přišla obrovská šance domácích, kteří rychle rozehráli roh, následoval Grajciarův centr před plzeňskou branku, ale tam Skácel hlavičkoval vedle.

Těsně před přestávkou neudržel míč po centru brankář Vaniak, vznikla nepřehledná skrumáž, ale napodruhé už si domácí gólman míč utéct nenechal.

Do druhého poločasu nastoupil do domácího místo místo nevýrazného Šmicera čerstvý Šenkeřík, slávistická ofenziva ožila a právě Šenkeřík mohl už po sedmi minutách usměrnit míč do plzeňské branky.

Hrálo se převážně na polovině hostů, jeden slávistický útok stíhal druhý, ale gólové zakončení stále nepřicházelo. Neuspěl ani Skácel, který se pokusil nafilmovat penaltu, ale místo toho byl poprávu odměněn žlutou kartou.

A na opačné straně hřiště mrzl "nezaměstnaný" brankář Vaniak.

Až teprve pět minut před koncem se rozhodl ke střídání domácí kouč Jarolím, poslal do hry Belaida s Vlčkem, ale na vítěznou slávistickou trefu už bylo pozdě.

"Je to pořád dokola," postěžoval si slávistický trenér Karel Jarolím. "Když nedáváme góly, tak se vyhrávat nemůžeme."

"Bod ze Slavie samozřejmě beru, ale chtěli jsme být lepší v útočné fázi," poznamenal po utkání plzeňský kouč Pavel Vrba.

Ten vyzdvihl výkony Limberského a Bystroně. "Tihle dva byli takřka bezchybní. A celý tým zaslouží pochvalu za zodpovědný a disciplinovaný přístup."

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37