Výhru lídrovi zajistil vlastní gól Špita: Teplice - Jablonec 1:0

• 139
Souboj dvou nejlepších týmů fotbalové ligy ovládly vedoucí Teplice, které si tak v čele tabulky vytvořily tříbodový náskok. Ve 14. kole porazily Jablonec 1:0.

Jediný gól si po střele Mahmutoviče srazil do vlastní branky gólman Špit.

"Bylo to o jednom gólu, ten byl tentokrát na naší straně. Pak už jsme to trochu se štěstím udrželi, ale téhle výhry si musíme hodně vážit. Jablonec podal hodně dobrý výkon a naše výhra byla hlavně dílem morálky," řekl po utkání teplický trenér Jiří Plíšek.

Na Stínadla konečně alespoň na podzimní ligový šlágr dorazilo o trochu více fanoušků než obvykle, ale moc atraktivního fotbalu neviděli. Nejenže hosté působili zvlášť v první půlhodině kompaktněji, ale především byli nebezpečnější kolem domácí šestnáctky.

ON-LINE

Ani Jablonec sice neměl žádnou vyloženou možnost, alespoň se však třikrát pokusil o střelu, zatímco domácí se zdáli být zaskočeni tím, že protivníka nedokážou přetlačit jak ve středu hřiště, tak v posledních třiceti metrech před brankou.

Na Stínadlech to byla ze všeho nejvíc fotbalová nuda. V zeleném
dresu hostů zlobil především Lafata, ale po pokusech z první minuty si na něj tepličtí stopeři už dali pozor. A tak se na trávníku odehrávala taktická bitva, v níž nikdo neměl navrch.

Všechno rozhodl nenápadný okamžik z úvodu druhého poločasu, kdy se po rychlé akci odhodlal Mahmutovič vystřelit z 20 metrů. Jeho rána sice skončila na břevnu, jenže od něj se odrazila do dezorientovaného brankáře Špita a od něj doputovala do sítě.

Hosty probudila až velká šance Teplic, v které byl opět Mahmutovič, ovšem jeho nepřesná koncovka přišla až z ofsajdu. Z protiútoku však následovala rychlá akce po levé straně, na jejímž konci byl Jarolím, s jehož střelou si poradil brankář Grigar.

Třináct minut před koncem byl ještě blíže vyrovnání Lafata, ale jeho tvrdá ránu z voleje skončila mimo.

Tím ale nebezpečné akce na Stínadlech skončily. Nevýrazný souboj přinesl radost Teplicím, které udržely letošní neporazitelnost.

"Možná jsme nebyli horším týmem, ale rozhodl rychlý gól po změně stran. Na naší ligu to byl dobrý zápas a naší chybou je, že jsme nedokázali jako soupeř několika slibných šancí využít. Nic ale nevzdáváme, do konce soutěže máme spoustu utkání a budeme se snažit Teplice dohonit," uvedl jablonecký trenér František Komňacký. "Prohráli jsme bitvu, ne válku," dodal.