Slavia - Valencie: Zdeněk Šenkeřík (uprostřed) a Hedwiges Maduro | foto: Michal Šula, MF DNES

Harakiri a neuvěřitelné lajdáctví, píše španělský tisk o fotbalistech Valencie

• 32
Španělské deníky se předhánějí v udivených komentářích, k tomu, jak lze ztratit nejsnadnější vítězství sezony. Právě to předvedli fotbalisté Valencie v utkání Evropské ligy na stadionu Slavie.

Český mistr v závěru zápasu dohnal dvougólovou ztrátu a vyrovnal na konečných 2:2, i když do té doby působil úplně neškodně.

O harakiri Valencie píše sportovní list Marca. Podle něho nelze pochopit, jak je možné nechat si dát ve třech minutách dva góly, když tým hraje proti deseti a směřuje k nejpoklidnějšímu vítězství sezony.

Vedle momentálního lajdáctví hráčů Valencie vidí příčinu výsledku také v rozhodčím, na kterého si stěžují všechny španělské deníky, a v zahození dvou možností zvýšit náskok na 3:0.

"Je možné mluvit o všem možném, ale skutečnost je jen jedna, a sice že fotbal je nepředvídatelný a že mužstvo, v tomto případě Slavia, nemusí o žádoucí výsledek usilovat ani si ho zasloužit a on přesto přijde.

Stačily dvě minuty, aby český tým přešel od nejabsolutnější rezignace k zatnutí zubů a dosáhl remízy, ve kterou nevěřil ani nejoptimističtější z jeho fanoušků," uvedl list. Za nejlepšího hráče domácích označil Petera Grajciara.

Další sportovní deník As soudí, že Valencie si nechala uniknout vítězství "absurdním způsobem" a kvůli "infantilním chybám". Podobně píší Mundo Deportivo a Sport.

Valencijský list Levante pod titulkem "Valencie vzkřísila Kafku" napsal, že "k napsání referátu o tomto nevysvětlitelném utkání, jež se hrálo v jeho rodném městě, byl zvolen Franz Kafka". Deník ostře kritizoval "tři minuty
absolutního lajdáctví", které je nehodné mužstva jako Valencie a kvůli němuž "šla všechna dobrá práce do smetí".

Slavia podle něho až do té doby nebyla ani zdaleka tím vzdorovitým týmem, který dělal takové potíže v prvním zápasu ve Valencii. Madridský El País vidí příčinu ztráty vedení Valencie také v "dobré vůli" trenéra Unaie Emeryho, který v závěru za stavu 0:2 poslal na hřiště dlouho zraněného Asiera del Horna. Ten pak byl u obou gólů Slavie.

El Mundo, který považuje závěr utkání za "zlý sen", k vyloučení Zdeňka Šenkeříka píše, že vynikal v tvrdosti, občas přílišné, k níž se čeští hráči uchylovali.