Florida - Carolina, zasahuje Tomáš Vokoun | foto: AP

Vokoun vychytal druhou nulu za sebou, Hejduk byl u tří gólů Colorada

• 6
Český hokejový brankář Tomáš Vokoun v NHL vychytal čisté konto už ve druhém zápase za sebou, když po sobotním triumfu nad St.Louis (4:0) pomohl Floridě ve středu zdolat také Carolinu (3:0). Český reprezentant si připsal 32 úspěšných zákroků a byl zvolen první hvězdou. Dařilo se rovněž Milanu Hejdukovi (2+1), jenž byl u tří ze čtyř gólů Colorada.

Na svou první nulu sezony Tomáš Vokoun v sobotu potřeboval 34 zákroků proti hokejistům St. Louis. Ve středeční konfrontaci s Carolinou kryl pro změnu 32 ran a mohl slavit již druhé čisté konto v řadě.

Jeho Florida po výsledku 3:0 vyhrála už potřetí za sebou, což se naopak nedá říci o formě Caroliny. Svěřenci kouče Paula Maurice, kterému kvůli zranění chyběl elitní centr Eric Staal, totiž padli už podesáté v řadě a celkově podvanácté z dosavadních čtrnácti startů sezony.

"Jen díky Tomášovi jsme přežili první třetinu. Rozhodně jsme nezačali tak, jak jsme si představovali. Čelili jsme hodně odhodlanému soupeři," popisoval úvod střetnutí kouč Pete DeBoer, jehož Panthers byli v zahajovací třetině přestříleni 21:4.

Stav 0:0 ovšem vydržel až do 46. minuty, kdy domácí poslal do vedení centr Steven Reinprecht. Na 2:0 pro Floridu zvyšoval v 54. minutě veterán Cory Stillman, když v přesilové hře potrestal faul Joni Pitkänena. Poslední slovo si vzal při power-play Hurricanes Bryan Allen - 3:0.

"Začali jsme hodně vlažně, ale přežili jsme to. V druhé třetině jsme se zvedli a přehráli jsme je," dodal Vokoun, pro kterého byla výhra 3:0 satisfakcí za utkání proti stejnému soupeři z 9. října letošní sezony. Tehdy totiž Carolina vybojovala svou poslední výhru, když Floridu rozstřílela 7:2 a Vokoun před střídáním inkasoval pět branek z 26 střel.

Podívejte se na góly Floridy a vydařený výkon brankáře Vokouna:

Hejduk třemi body zazářil za Colorado

Po porážkách na ledě San Jose (1:3) a Vancouveru (0:3) se hokejisté Colorada opět naladili na vítěznou vlnu, když v domácí Pepsi Aréně uspěli nad Phoenixem 4:1.

Na jedenáctém vítězství z patnáctého startu v sezoně Avalanche se výrazně podílel zejména český útočník Milan Hejduk, autor dvou gólů a jedné asistence. Třiatřicetiletý pravý křídelní forvard si tak vylepšil statistiky na 14 bodů za sedm branek a stejný počet asistencí.

V brance Colorada se poprvé v sezoně představil Slovák Peter Budaj, jenž se již uzdravil poté, co u něj lékaři nedávno potvrdili typ chřipky H1N1. Rodák z Bánské Bystrice předvedl 28 zákroků a o čisté konto jej připravila pouze jediná inkasovaná branka z hole obránce Eda Jovanovského, jemuž v přesilové hře v 50. minutě asistoval Robert Lang.

Jedinou kaňkou na výhře Colorada byla informace o divácké návštěvě. Do Pepsi Arény totiž zavítalo pouze 11 tisíc diváků, což představuje nejnižší počet v historii klubu z Denveru.

Podívejte se na gólové představení Hejduka:

Washington bez Ovečkina nestačil na New Jersey

V prvním zápase bez zraněné hvězdy Alexandra Ovečkina hokejisté Washingtonu padli na ledě New Jersey těsně 2:3. Dvěma zásahy v dresu Devils se o to přičinil švédský talent Niclas Bergfors, jenž góly z 52. a 56. minuty ukončil smírný stav 1:1.

Capitals již dokázali pouze zkorigovat skóre kontaktní brankou z hole českého útočníka Tomáš Fleischmanna, jenž Martin Brodeura překonal v čase 58:23.

New Jersey proti Washingtonu odehrálo s největší pravděpodobností poslední zápas úvodu sezony bez útočné opory Patrika Eliáše. Nejproduktivnější hráč v historii klubu je již po operaci třísel připraven nastoupit a poprvé na ledě by se měl objevit v pátek proti Islanders.

Buffalo - NY Islanders 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 9. D. Roy, 38. Vanek, 57. Gaustad. Střely na branku: 39:24. Diváci: 17.626.

New Jersey - Washington 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky
: 52. a 56. Bergfors, 24. Rolston - 18. Sloan, 59. Fleischmann. Střely na branku: 32:28. Diváci: 13.498.

Columbus - San Jose 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 10. Chimera, 37. R. Nash - 7. J. Thornton, 25. Heatley, rozh. nájezd D. Boyle. Střely na branku: 28:38. Diváci: 13.401.

Florida - Carolina 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
46. Reinprecht, 54. Stillman, 58. Allen. Střely na branku: 25:32. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, neinkasoval žádný gól ze 32 střel a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Diváci: 12.424.

Dallas - Calgary 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 45. J. Neal, 49. Eriksson - 36. a 62. Iginla, 60. Langkow. Střely na branku: 40:23. Diváci: 16.369.

Colorado - Phoenix 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
1. a 60. Hejduk, 47. Svatoš (Hejduk), 60. D. Jones - 50. Jovanovski (Lang). Střely na branku: 29:29. Diváci: 11.012.