Nováček už počtvrté prohrál doma: Bohemians 1905 - Liberec 0:1

• 8
Fotbalisté Bohemians 1905 se už pošesté za sebou neradovali z vítězství. Ve 13. kole Gambrinus ligy rozhodl liberecký Blažek dvacet minut před koncem.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Oba týmy se během tří týdnů utkaly potřetí. Duely ve 4. kole Ondrášovka cupu skončily výhrou Liberce a remízou. A teď v lize Liberečtí opět zvítězili v Praze. A ve všech zápasech se trefil Blažek.

"Vypadlo, že je to zápas, který rozhodne jeden gól a jsem rád, že jsme jej dali my. Stejně spokojen jsem s tím, že jsme branku nedostali, protože dosud jsme všude inkasovali nejméně dvakrát. Mužstvo, které nechce mít problémy, musí někdy vyhrát i 1:0," řekl liberecký kouč Ladislav Škorpil.

Bohemians 1905 hráli doma sedm ligových zápasů a z toho čtyři prohráli.

"Ale dnes jsme to odjezdili na plný plyn. Liberec byl paradoxně přijatelnější soupeř než za týden Příbram, která bude bránit," řekl domácí kouč Pavel Hoftych.

I přes mrazivé počasí dorazila do Vršovic velice slušná návštěva a hráči na trávníku jakoby chtěli diváky co nejvíce zahřát. Od úvodního výkopu se hrál hodně svižný fotbal a rušné okamžiky na obou stranách se rychle střídaly. Už v šesté minutě se centrovaný míč se snesl k libereckému Váchovi, který pohotově vystřelil těsně nad branku.

Z protiútoku zahrozili domácí. Po centru se nejlépe zorientoval Škoda a jeho hlavičku k levé tyči s námahou vyrazil liberecký brankář Hauzr na roh. Po čtvrthodině hry domácí příznivci už málem jásali. Po chybě Dočkala se domácí dostali k rychlému protiútoku a po další chybě Janů vypálil Škoda, ale v jasné pozici mířil nad břevno.

Liberec nezůstával o nic pozadu, přestože nejlepší střelec minulého ročníku Chorvat Kerič zůstal déle než hodinu na lavičce náhradníků. Po dobré kombinaci ve 24. minutě Blažek našel Gebre Selassieho, ten prodloužil na Dočkala, ale jeho střelecký pokus mezi tři tyče nemířil. Ještě před přestávkou vypálil nebezpečně domácí Jindřišek z přímého volného kopu, ale Hauzr střelu po zemi chytil.

Ani po změně stran tempo souboje nepolevilo, ale obrany byly pozorné, takže k zakončení se hráči nedostávali. Až v 63. minutě si Škoda narazil míč se Štohanzlem, ale pak poslal míč jen do náruče Hauzra. V dobré střelecké pozici selhal v 68. minutě Róth a o minutu později přišel trest. Blažek se obtočil kolem Lukáše a křížnou ranou z úhlu překonal Sňozíka. Pokazil mu tak oslavu jubilejního stého zápasu v první lize a domácí obral o tři body.

"Bylo to živé utkání, plno soubojů před oběma brankami. Chtěli jsme vstoupit do zápasu s agresivitou a vtáhnout diváky, aby nám pomohli. Proto nastoupil Hartig a podařilo se to. Měli jsme i velikou šanci, ale Škoda ji promarnil," litoval kouč domácích Pavel Hoftych. "Ve druhém poločase Liberec lépe kombinoval a poté nás pohárový kat Blažek popravil."