Minnesota - Rangers: Sýkora slaví gól

Minnesota - Rangers: Sýkora slaví gól - Petr Sýkora slaví se spoluhráči z Minnesoty gól. | foto: AP

Sýkora dostal šanci a zazářil, Olesz dal gól a rozhodl nájezdy

• 1
Po vynechaném zápase v roli nehrajícího náhradníka se český útočník Petr Sýkora vrátil do sestavy Minnesoty a pomohl týmu dvěma body (1+1) k výhře nad Rangers. Střelecky se dařilo také Tomáši Fleischmannovi z Washingtonu (2+0) a Rostislavu Oleszovi, který za Floridu skóroval v řádné hrací době a navrch přidal vítězný nájezd.

Před dvěma dny sledoval Petr Sýkora zápas svých spoluhráčů proti Nashvillu z press boxu pro novináře, kterým v rozhovoru řekl, že dokáže být pro tým platný, ale dostává málo prostoru.

Kouč Todd Richards jeho slova vyslyšel a v následujícím duelu proti Rangers vrátil namotivovaného útočníka do sestavy. Výsledkem byla teprve čtvrtá výhra Minnesoty v sezoně a vůbec první v řádné hrací době, přičemž na výsledku 3:2 se český reprezentant podílel hned dvěma body (1+1).

Plzeňský rodák odehrál 13 minut a 55 vteřin čistého hracího času, což platí za jeho druhý nejvyšší ice-time sezony. Bod za asistenci si připsal také druhý český forvard Wild Martin Havlát, který tak ukončil svou sedmizápasovou bodovou odmlku.

Za hostující Rangers nenastoupil podruhé v řadě zraněný střelec Marián Gáborík, čímž přišel o možnost konfrontace se svými bývalými spoluhráči. New York padl podruhé za sebou a popáté z posledních šesti představení. Nepříznivé skóre tentokrát alespoň zmírnili Dane Byers a Marc Staal, jemuž asistoval aktuálně nejproduktivnější Čech v NHL Václav Prospal (14z. - 17 bodů 4+13).

Podívejte se na klíčové momenty duelu a druhý gól sezony v podání Sýkory:

Fleischmann dal 2 góly proti Islanders

Překvapivým výsledkem skončila domácí konfrontace Washingtonu s Islanders. Tým krále kanadského bodování soutěže a zároveň tabulky střelců Alexandra Ovečkina, který svou 14. trefou sezony v 5. minutě otevřel skóre duelu, podlehl New Yorku 3:4 po prodloužení.

Dvakrát se za domácí Capitals trefil Tomáš Fleischmann, jenž zvedal ruce nad hlavu v 29. a 37. minutě. Kopřivnický rodák nastoupil teprve ke svému druhému zápasu sezony, když v jejím úvodu absentoval kvůli krevní sraženině v noze.

Islanders si vynutili prodloužení zásluhou druhé branky v utkání z hole Franse Nielsena, jenž zařídil smírný stav 3:3 v 38. minutě. Z nastavení pak uběhlo pouze 53 vteřin, když skóroval švýcarský obránce Mark Streit. Asistence si připsali talentovaný John Tavares a český bek Radek Martínek.

Ostrované v kalendářním měsící říjnu dovedli do smírného konce už sedm zápasů, což je nový rekord NHL. Nutno dodat, že z vítězství se ale v prodloužení radovali jen ve dvou případech.

Podívejte se na úvodní dva góly sezony útočníka Fleischmanna:

Olesz s Reinprechtem zářili v dresu Floridy

Za poslední čtyři sezony se v NHL pouze pěti hráčům podařilo nasázet hattrick v zahajovací třetině utkání. Tím posledním z nich se stal centr Floridy Steve Reinprecht, jenž napodobil své předchůdce Alexe Ovečkina (březen 2008), Dustina Byfugliena (listopad 2007), Cory Stillmana (listopad 2007) a Jasona Blakea (únor 2007) v zápase na ledě Dallasu.

Reinprecht vystřílel Panthers, za které na místo Tomáše Vokouna nastoupil v brance náhradník Scott Clemmensen, už v 16. minutě vedení 3:0. Dallas ovšem nesložil zbraně a postupně skóre dorovnal. Do závěrečné třetiny tak oba celky nastupovaly za smírného stavu 4:4.

V 42. minutě přišel první velký moment zápasu pro českého forvarda Rostislava Olesze, jenž svou 3. trefou sezony strhl vedení zpět na stranu hostí. Za Stars ovšem záhy kontroval Fabian Brunnström, načež po bezgólovém prodloužení přišly na řadu nájezdy. V nich se opět zviditelnil Olesz. Čtyřiadvacetiletý levý křídelní útočník byl jediným úspěšným exekutorem a zajistil tak Floridě výhru 6:5SN.

Podívejte se na akce Reinprechta s Oleszem:

Tlustý rozšířil českou kolonii v NHL

Po Michalu Řepíkovi a Tomáši Fleischmannovi, kteří si odbyli letošní debut v National Hockey League již dříve tento týden, se stal v pořadí 43. Čechem v aktuální sezoně zámořské soutěže útočník Toronta Jiří Tlustý. Urostlý forvard odehrál proti Buffalu necelých 14 minut čistého hracího času a vyslal na Ryana Millera dvě střely, do statistik se ovšem nezapsal.

To již neplatilo o Tomáši Kaberleovi. Ofenzivní obránce Maple Leafs bodoval už počtvrté v řadě, když zaznamenal dvě asistence a zlepšil se na celkových 13 bodů (1+12) z 12 zápasů. Druhé výhry sezony se nicméně Toronto opět nedočkalo, když Buffalu podlehlo 2:3 po prodloužení.

Mnoho ale nechybělo a kanadský celek mohl HSBC arénu opouštět dokonce bez bodu. Vyrovnání na 2:2 totiž v čase 59:22 vydřel Michail Grabovskij změnou směru rány Kaberleho v době, kdy na místo brankáře Jonase Gustavssona operoval na ledě pátý hráč Toronta v poli a na trestné lavici trnul Matt Stajan.

Podívejte se na vyrovnání Toronta ze závěru duelu:

Washington - NY Islanders 3:4 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 29. a 37. Fleischmann,
5. Ovečkin - 28. a 38. Nielsen, 11. Okposo, 61. Streit (Martínek). Střely na branku: 40:30. Diváci: 18.277.

Columbus - Pittsburgh 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)
19. a 26. R. Nash, 38. Dorsett - 32. Kunitz, 58. Fedotěnko
(Škoula), 58. Goligoski, rozhodující sam. nájezd Crosby. Střely na branku: 32:32. Diváci: 19.136.

Buffalo - Toronto 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
31. a 62. Connolly, 16. Stafford - 19. I. White (Kaberle), 60. Grabovskij (Kaberle). Střely na branku: 28:35. Diváci: 18.300.

Minnesota - NY Rangers 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
19. Sýkora, 28. Belanger (Havlát, Sýkora), 40. Miettinen - 26. Byers, 46. M. Staal (Prospal). Střely na branku: 32:20. Diváci: 18.106.

Chicago - Montreal 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
14. Versteeg, 30. Barker, 56. Sharp - 36. Cammalleri (Špaček, Hamrlík), 40. Moen. Střely na branku: 36:22. Diváci: 20.807.

Dallas - Florida 5:6 po sam. nájezdech (2:3, 2:1, 1:1 - 0:0)
18. Sutherby, 20. Robidas, 24. Ribeiro, 32. J. Neal, 43. Brunnström - 11., 16. a 16. Reinprecht, 42. a rozhodující sam. nájezd Olesz, 23. Leopold. Střely na branku: 37:29. Diváci: 16.284.

Anaheim - Vancouver 7:2 (1:2, 3:0, 3:0)
17. a 39. Perry, 44. a 47. Ryan, 23. Parros, 37. M. Brown, 59. Lupul - 2. Bernier, 5. Raymond. Střely na branku: 34:38. Diváci: 14.756.

San Jose - Colorado 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
40. Clowe, 44. Heatley, 51. McGinn - 50. Duchene. Střely na branku: 46:25. Diváci: 17.562.