Fotbalový mistr je v krizi, prožil další černý den: Příbram - Slavia 1:0

• 189
Fotbalová Slavia se nemůže vyhrabat z výsledkové mizérie. V 11. kole Gambrinus ligy úřadující mistr po bezkrevném výkonu podlehl v Příbrami 0:1. Slavia prohrála z posledních čtyř zápasů potřetí.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Slávisté nastoupili s černými páskami a minutou ticha uctili památku zesnulé klubové legendy Františka Veselého. Ale to byl jejich nejlepší počin v zápase.

Výkonem i výsledkem zklamali. O jejich třetí porážce z posledních tří utkání rozhodl v 75. minutě obránce Marek Plašil, když před branou přetlačil Čelůstku a překonal Vaniaka.

"Věděli jsme, že to bude o tom, zda se nám podaří vstřelit branku, protože potom bychom měli prostor dopředu. Bohužel se to nepodařilo, navíc se domácí dostali do vedení, takže závěr vyzněl z naší strany v křeči. Do inkasované branky jsme měli příležitosti dostat se do vedení, bez gólu nejde myslet na výhru," řekl slávistický kouč Karel Jarolím.

Příbram po třech porážkách za sebou začala opatrněji, mnohem více jak proti Jablonci v posledním domácím zápase mysleli její hráči na obranu. Slavia byla v úvodu více u míče, ale za čtvrt hodiny z toho vytěžila jen sedm rohů, ovšem brankáře Krbečka prakticky neohrozila. První nebezpečnější akci předvedl až v 21. minutě Hloušek. Pronikl až do vápna, ale na poslední chvíli zažehnal hrozící nebezpečí skluzem vracející se Videgla.

Největší šanci prvního poločasu měl po půlhodině hry obránce Příbrami Pleško. Sebral míč nedůraznému Suchému, sám postupoval na branku, ale v dobré pozici těsně přestřelil. Na druhé straně jej napodobil Trapp. Do kabin mohli jít s vedením hosté: minutu před hvizdem Skácel vypálil a tečovanou střelu do protipohybu stačil Krbeček jen vyrazil, naštěstí pro domácí dobíhající Hloušek nestihl míč dorazit do sítě.

Do druhého poločasu se pokusil kouč hostů zvýšit kreativitu střídáním, když místo Ragueda šel na trávník Šmicer. Ale do šance se dostali hosté až v šedesáté minutě, když po hezké kombinační akci střílel Skácel, ale jeho pokus vyrazil Krbeček. K brance nevedla ani opakovaná dorážka slávistického záložníka.

Hosté postupně zvyšovali tlak, ale dobře organizovaná obrana domácích je do šancí nepouštěla. Příbram čekala na svoji šanci a dočkala se čtvrt hodiny před koncem. Agilní Pleško unikl po levé straně, první centr se k němu odrazil zpět, ale druhý již prošel a nabíhající Plašil se v krkolomné pozici těsně před brankou orientoval dobře v souboji s Čelůstkou a zasunul míč do sítě.

Výhru mohl pojistit Rodrigues, na značce pokutového kopu se otočil s míčem, ale trefil jen Vaniaka, na druhé straně si s tvrdou ranou Skácela skvěle poradil Krbeček.

Slavia tak ze třinácti podzimních zápasů vyhrála jen pětkrát a připsala si stejný počet porážek.

"Po třech prohrách v minulých zápasech jsme byli ve složité situaci. Proti Teplicím jsem hráli naivně a doplatili na to. Dnes jsme hráli více zezadu a přineslo to úspěch," řekl spokojený domácí kouč Karol Marko.