Jablonec: fotbalisté se radují z výhry

Jablonec: fotbalisté se radují z výhry | foto: Ota BartovskýMF DNES

Fotbalisté Teplic a Jablonce unikají, jejich náskok na pražská S vzrostl

• 224
Nejlepší dvě mužstva minulé sezony dál ve fotbalové lize vrávorají a jejich ztráta na současné lídry se po 13. kole opět zvětšila. Obhájce titulu Slavia podlehla v Příbrami 0:1, Sparta remizovala s Ostravou. Naopak Teplice s Jabloncem svá utkání zvládly.

Teplice na Kladně neproměnily čtyři velké šance, ale v závěru přece jen skórovat dokázaly. Lídra spasili náhradníci: nejprve v 74. minutě Vondrášek dorazil střelu Verbíře, který trefil tyč. A v nastavení hlavičkoval Kalivoda, který byl na hřišti jen pár vteřin.

I Jablonec dlouho čekal na gól, proti poslednímu týmu tabulky střížkovským Bohemians se prosadil až po sérii rohových kopů stoper Huber. Do konce utkání zbývalo šest minut.

V čele tabulky se tak udržely o skóre Teplice, druhý Jablonec má na třetí Ostravu už čtyřbodový náskok. Je téměř jisté, že půlmistrem bude jeden ze severočeských klubů. Může se rozhodnout příští sobotu, kdy se vedoucí týmy srazí v Teplicích.

"A pak hrajeme na Slavii. Pro nás to budou zápasy pravdy. Ukáže nám to, na co můžeme pomýšlet. Chceme ukázat, že absolutní špičce můžeme konkurovat," řekl jablonecký kouč František Komňacký.

Čtvrtá Sparta už na vedoucí týmy ztrácí šest bodů. V domácím zápase s Ostravou prohrávala a nakonec remizovala 1:1. Byla to její osmá remíza v třináctém zápase.

"Je to moc, už ty remízy musíme zastavit. Pořád jen šlapeme zelí," zlobil se v televizním rozhovoru sparťanský kapitán Tomáš Řepka.

Slávistický nezdar v Příbrami byl třetí porážkou mistra z posledních čtyř zápasů a slávistická celebrita Vladimír Šmicer jen opakoval: "Nejde to, nejde to. A já nevím proč."

Těžký život má obhájce trofeje. Slávistům se pomalu vzdaluje naděje na třetí titul za sebou. Jejich ztráta na čelo tabulky vzrostla už na deset bodů. "Ale nic nebalíme, do konce ligy zbývá dost zápasů," utěšuje sebe i slávistický národ kouč Karel Jarolím.

Jeho tým nastoupil v Příbrami s černými páskami na rukávech a co nejlepším výsledkem chtěl uctít památku zesnulého Františka Veselého. Ale nepovedlo se. "Fotbal je o gólech a my je prostě nedáváme," utrousil Jarolím.

Slávisté v 75. minutě inkasovali od Plašila, který před brankou přetlačil Čelůstku. A už nedokázali reagovat. "Nedáváme góly a ztrácíme sebevědomí. Soupeř využije jednu šanci a je z toho porážka," řekl Šmicer sklesle.

Sparťané nemuseli po vypjatém šlágru s Ostravou být skleslí alespoň z výkonu. Z obou stran se hrál parádní fotbal, na českou ligu mimořádný. Hosté byli od první minuty nebezpeční, sparťané si zase vytvářeli nadějné možnosti. Góly však padly až během dvou minut v úvodu druhé půle. Nejdřív krásně odražený míč napálil hostující Tchuř, vzápětí z penalty vyrovnal Žofčák.

"Remíza je spravedlivá," řekl sparťanský kouč Jozef Chovanec. "Bod bereme," souhlasil jeho protějšek Miroslav Koubek.

Posledních pět týmů padlo

Poslední střížkovští Bohemians, předposlední České Budějovice, i čtrnácté Kladno, třináctí vršovičtí Bohemians a dvanácté Slovácko prohrály.

Zdá se, že mezi těmito týmy se rozhodne o sestupujících, byť do konce soutěže zbývá odehrát ještě sedmnáct zápasů.

JABLONEC - BOHEMIANS/STŘÍŽKOV 1:0
Poslední tým ligy odolával, inkasoval až v závěru: Jablonec - Bohemians/Střížkov 1:0

BOHEMIANS 1905 - LIBEREC 0:1
Nováček už počtvrté prohrál doma: Bohemians 1905 - Liberec 0:1
Liberecký střelec Blažek: Někdy trefíte rohový praporek, tentokrát to vyšlo