Tomáš Kaberle (vpravo) slaví gól se spoluhráčem z Toronta Niklasem Hagmanem. | foto: AP

Kaberle pěti body podpořil první výhru Toronta, Prospal byl u tří gólů

• 24
Ve třech z celkových čtyř pondělních zápasů hokejové NHL sehráli klíčové role Češi. Nejvíce byl vidět obránce Tomáš Kaberle, jenž pěti body (1+4) podpořil vytouženou premiérovou výhru sezony Toronta. Dařilo se i Václavu Prospalovi (1+2), jehož Rangers přehráli Phoenix. Obránce Roman Hamrlík pro změnu trefil v nastaveném čase výhru Montrealu.

Až na devátý pokus se hokejisté Toronta jako poslední v letošní sezoně NHL dočkali první výhry.

Stalo se tak na ledě Anaheimu, bývalého klubu současného generálního manažera Maple Leafs Briana Burkea.

Na výhře Toronta 6:3 se výrazně podepsala nedisciplinovanost Ducks, kteří po svých faulech celkem v pěti případech inkasovali při přesilové hře soupeře.

Hattrickem se blýskl hostující forvard Niklas Hagman a své rekordní zápasy v kariérách odehráli Tomáš Kaberle (1+4) a Lee Stempniak (1+3). V brance Maple Leafs nastoupil poprvé po třech týdnech rekonvalescence Švéd Jonas Gustavsson a připsal si 25 úspěšných zákroků.

Už ve 3. minutě se do sebe pustily těžké váhy George Parros a Colton Orr. Podívejte se na jejich tvrdý souboj a také na všechny gólové situace utkání:

Gáborík s Prospalem řádili za Rangers

Letní posily Rangers útočníci Marián Gáborík (2+1) a Václav Prospal (1+2) řádili v domácím utkání proti Phoenixu, který opouštěl Madison Square Garden s porážkou 2:5. New York tak ukončil své třízápasové čekání na výhru, přičemž Coyotes padli podruhé po předchozích čtyřech triumfech v řadě.

Slovenský útočník Marián Gáborík se díky dvěma zásahům zlepšil na celkových deset branek, díky čemuž se vyrovnal na čele střelecké tabulky NHL pro změnu slovinskému útočníkovi Los Angeles Anže Kopitarovi.

Závěrečnou oslavu vítězství si ovšem rodák z Trenčína se spoluhráči na ledě neužil poté, co kvůli blíže nespecifikovanému zranění zamířil předčasně do kabin. "Srazil jsem se s jedním ze soupeřů, není to nic vážného. Stalo se to asi pět minut před koncem, kdy už byl zápas rozhodnutý," mírnil obavy fanoušků autor 18 bodů (10+8) z 12 zápasů.

Více než bod na utkání sbírá také Prospal, jenž má po 12 startech na kontě už 16 zápisů (4+12). Naopak shodnou bilanci co zápas to bod si drží druhý český útočník Blueshirts Aleš Kotalík, jenž díky asistenci proti Phoenixu dosud vyprodukoval dvanáct bodů za pět branek a sedm přihrávek.

Podívejte se na skvělou souhru mezi Gáboríkem a Prospalem:

Plekanec přihrál Hamrlíkovi na vítězný gól

Česká souhra v podání Tomáše Plekance a Romana Hamrlíka se podepsala pod čtvrtou výhru Montrealu v řadě za sebou. Slavný kanadský celek se po úspěších z duelů s Atlantou a Rangers radoval podruhé v krátké době nad Islanders.

Ve čtvrtek 22. října zaznamenali Canadiens proti Ostrovanům svou premiérovou výhru v řadné hrací době (5:1) a v pondělní odvetě se radovali po výsledku 3:2 z prodloužení, které ukončil gólovou střelou Hamrlík. Český reprezentační obránce se trefil už potřetí v sezoně. Skórovat se podařilo také Jaroslavu Špačkovi, jenž ve 14. minutě svou první brankou sezony otevřel gólový výčet.

Ve všech z posledních čtyř vítězných představení Montrealu nastoupil v brance na místo talentovaného Kanaďana Carey Priceho slovenský reprezentant Jaroslav Halák. Naposledy se prezentoval 29 zákroky, přičemž inkasoval pouze dva góly vždy po střelách Jeffa Tambelliniho.

Podívejte se na perfektní pas Plekance z prodloužení, na jehož konci bylo gólové zakončení Hamrlíka:

NY Rangers - Phoenix 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
14. a 28. Gáborík (na první Kotalík, na druhou Prospal), 3. Anisimov, 27. Prospal, 52. Lisin (Prospal) - 36. Jovanovski, 40. Fiddler. Střely na branku: 24:32. Diváci: 18 200.

Anaheim - Toronto 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Branky
: 11. Nokelainen, 36. Ryan, 54. Perry - 16., 29. a 51. Hagman (na všechny T. Kaberle), 15. Grabovskij (T. Kaberle), 44. Stempniak, 47. T. Kaberle. Střely na branku: 28:39. Diváci: 14. 291.

Chicago - Minnesota 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
10. Bolland, 18. Brouwer, 47. Kane - 44. Brunette. Střely na branku: 35:21. Diváci: 20 046.

Montreal - NY Islanders 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
14. Špaček, 48. Moen, 62. Hamrlík (Plekanec) - 39. a 56. Tambellini. Střely na branku: 31:31. Diváci: 21 273.

Objednejte si výsledky NHL na mobil

Přehled všech nočních zápasů slavné zámořské soutěže můžete mít hned ráno v mobilu. Objednejte si je ZDE.