Teplice - Mladá Boleslav: domácí Michal Smejkal (vpravo) a hostující Marek Kulič | foto: ČTK

Fantastičtí lidi, děkoval fanouškům teplický trenér Plíšek

• 27
Fotbal jako v Anglii, návštěva zůstala česká. Ale pozor! Jindy komorní Stínadla v sobotu pořádně hlučela, byť přišlo jen 3 515 diváků. I díky podpoře fanoušků Teplice v televizním duelu dvakrát sebraly Mladé Boleslavi vedení a po remíze 2:2 se udržely v čele první ligy.

"Tu velikánskou podporu jsme spustili naším výkonem. Lidi byli fantastičtí. A mělo to velkou odezvu i v kabině," děkoval Jiří Plíšek, teplický trenér.

Snad i své nejzarytější odpůrce Teplice díky televiznímu přenosu definitivně přesvědčily, že už dávno nejsou tím nudným týmem, v jehož výsledcích se často objevují nuly.

Patnáct střel na branku, dva góly, 12 rohových kopů, to vše stihly za jediný duel. Od 70. minuty hrály bez vyloučenéhoMareše, i v oslabení Boleslav zmáčkly. A nebýt výtečného Millera, jenž v nastavení zlikvidoval i Kleinovu střelu zblízka, odjeli by hosté bez bodu.

"Soupeř hrál aktivně, měl větší vůli po vítězství. Miller má velký podíl na tom, že jsme tu remizovali," souhlasil Dušan Uhrin, kouč Boleslavi.

Na české poměry skvělý zápas nastartovalo 193 vteřin v rozmezí 19. - 23. minuty.

Čas 18:48 - boleslavský centr odvrátil Smejkal jen za vápno k nabíhajícímu Sylvestremu, který mířil přesně k tyči: 0:1.

20:57 - zprava odcentroval Ljevakovič, Mareš z malého vápna trefil tyč. Jenže míč se odrazil od brankáře Millera do sítě: 1:1.

22:01 - Sylvestre patičkou přihrál Chramostovi na penaltu a mladík poslal míč k tyči: 1:2.

PODÍVEJTE  SE NA SESTŘIH ZÁPASU

"To je snad sestřih gólů," divil se fanoušek v internetové diskuzi na serveru iDNES.cz. Diváci se radovali z gólů, Plíška nepotěšily. Jediná Slavia v pěti domácích zápasech překonala defenzivu Teplic, Boleslav to stihla dvakrát za tři minuty.

"Pořádně jsme si to tím zkomplikovali. Ale zase to ukázalo naši velkou vnitřní sílu. I když jsme v tlaku za stavu 2:2 přišli oMareše, šli jsme dál za vítězstvím a měli dost šancí. Škoda že jsme je neproměnili," litoval trenér.

Když Stožický v 67. minutě napálil odražený míč z vápna do sítě a vyrovnal, málokdo na Stínadlech nevěřil, že rozjeté Teplice nedokonají obrat.

Zvlášť když Boleslav kvůli zraněním ztratila klíčové záložníky Sylvestreho s Poláčkem. "A Opiela s Kyselou, kteří je střídali, se vůbec nedostali do hry," viděl Uhrin.

Kysela však aspoň zařídil Marešovo vyloučení a domácí nápor přece trochu otupil. Teplice dohnal na čele Jablonec, vedou už jen o skóre.

Bez Sparty i Slavie se tak zřejmě 7. listopadu odehraje na Stínadlech zápas podzimu: duel nečekaných lídrů možná rozhodne, kdo se stane půlmistrem!

Vyloučení Mareše? Protest!

Teplice (bek) - Před rohovým kopem máchnul levou rukou, jako kdyby odháněl mouchu, otřel se o obličej dotírajícího Jana Kysely, a když pak rozhodčí vytasil červenou kartu, schoval si hlavu do dresu. Druhé kolo po sobě byl teplický fotbalista Jakub Mareš v hlavní roli.

Zatímco v Příbrami díky dvěma gólům, v sobotní ligové bitvě s Mladou Boleslaví kvůli vyloučení. "V šatně se nám omlouval," líčil obránce Vlastimil Vidlička. Kapitán Petr Lukáš přidal: "Sedí tam jako zmoklá slepice, moc nemluví."

Teplice do zápisu o utkání vznesly námitku kvůli červené kartě pro útočníka, který střelou do tyče vyrobil první gól svého celku. Brankář Miller si pak míč srazil za čáru. "Nesouhlasíme s vyloučením, bylo přísné," vepsal Lukáš do protokolu.

"Nechtěli jsme to nechat přejít, tak jsme protestovali. Takových zákroků ve vápně bývá hrozně moc. Jakuba chápu, byl plný emocí a chtěl vyhrát."

Mareš, který hrál výtečně, po zápase nemluvil. Čeká ho obhajoba před disciplinárkou a trest. Udělal chybu, ale Kysela padl k zemi jako po direktu od boxera, podle všeho tomu teatrálně přidal. "Postrkovali jsme se, rozhodčí nás napomenul. Měl jsem roztažené ruce, aby neodpískal držení. Mareš se ohnal a trefil mě do obličeje. Do nosu. Jasná červená," tvrdil poškozený.

Stalo se za stavu 2:2 dvacet minut před koncem. Teplice i o deseti ždímaly hosty jako houbu. "Někdy ani nebylo poznat, že je nás o jednoho míň," líbilo se Vidličkovi.