Anaheim - Columbus, Jakub Voráček překonává Jeana-Sebastiena Giguerea

Anaheim - Columbus, Jakub Voráček překonává Jeana-Sebastiena Giguerea | foto: AP

Všech 30 týmů NHL v akci. Z Čechů nejvíce zářil dvougólový Voráček

• 3
Podruhé v letošní sezoně hokejové NHL se v jeden den představilo všech 30 týmů. V prvním případě se prosadilo 14 Čechů, přičemž v sobotu se bodově prezentovalo hned 17 našich zástupců. Nejvíce byl vidět útočník Columbusu Jakub Voráček, autor 2 gólů na ledě Anaheimu. Smolně naopak dopadl Radek Dvořák, jenž si poranil levé koleno.

Zatímco 3. října, kdy se NHL prezentovala i ve švédském Stockholmu a finských Helsinkách (více ZDE), si 15 zápasů vyžádalo 15 hodin, druhý stejně náročný program ligy bavil hokejové fanoušky tentokrát pouze v zámoří zhruba šest hodin.

Nash s Voráčkem rozstříleli Anaheim

Kapitán Rick Nash a český talent Jakub Voráček se shodně dvakrát střelecky prosadili a výrazně se tak podepsali pod výhru Columbusu v poměru 6:4 na ledě Anaheimu.

Kladenský odchovanec ve službách Blue Jackets své 3. a 4. branky sezony docílil v 37. a 40. minutě, čímž ve prospěch hostí umazal průběžný smírný stav 2:2. Stále teprve 20letý pravý křídelní forvard tak má po úvodních devíti startech své druhé sezony NHL na kontě už osm bodů (4+4).

Své bodové konto si Voráček navíc vylepšil již ve čtvrtém zápase v řadě, když se kromě střetnutí s Anaheimem prosadil i proti Edmontonu (0+2), Calgary a Los Angeles (oba zápasy 1+0).

Podívejte se na deset brankových situací utkání, včetně dvou zásahů Voráčka:

Krejčí se podílel na senzačním obratu Bostonu

Hokejisté Ottawy vedli po gólech Daniela Alfredssona, Mikea Fishera a Milana Michálka, jenž se prosadil už pošesté v sezoně, od 42. minuty nad Bostonem 3:1 a směřovali za dvoubodovým ziskem.

Hostující Bruins ovšem předvedli drtivý finiš zakončený vítězným penaltovým rozstřelem. Vše načal v čase 58:32 veterán Mark Recchi, jenž svůj jubilejní 1500. start v lize oslavil kontaktním gólem. K velké radosti hostů se v čase 59:38 časomíra opět zastavovala poté, co si vyrovnání vynutil svou letošní první brankou David Krejčí. Třetí nejproduktivnější Čech uplynulé sezony NHL z prostoru před brankou tečoval střílenou přihrávku beka Dereka Morrise.

Smírný stav 3:3, na němž se jednou asistencí u první branky hostí z hole Blakea Wheelera podílel také Vladimír Sobotka, vydržel i po prodloužení a tak přišly na řadu nájezdy. V nich se jako jediný prosadil bostonský Patrice Bergeron.

"Už jsem si myslel, že prohrajeme. Stav byl 3:1 pro domácí necelé dvě minuty před koncem. Nikdy to nevzdáte, ale tohle už opravdu nikdo nečekal," přiznal své překvapení brankář vítězů Tim Thomas.

Florida prohrála další zápas a ztratila Dvořáka s Boothem

Den po ztrátě nadějného vedení nad Pittsburghem (porážka 2:3SN) se v úvodu nové sezony trápící hokejisté Floridy představili na ledě silné Philadelphie. Favorizovaní Flyers neponechali nic náhodě a v domácí aréně Wachovia Center zvítězili hladce 5:1.

V brance Panthers dostal opět důvěru Tomáš Vokoun, jenž po 41 zákrocích proti Penguins předvedl pro změnu 33 zásahů. Hned ve dvou případech českého reprezentanta překonal kanadský útočník Daniel Briere, jenž tak napodobil den starý výkon Sidney Crosbyho.

Kromě porážky bude navíc hokejisty Panthers mrzet ztráta dvou klíčových útočníků. Početnou českou marodku v NHL rozšířil specialista na oslabení Radek Dvořák, který si v jednom ze soubojů poranil levé koleno. Druhou obětí duelu s Philadelphií byl střelec David Booth, na něhož si počíhal domácí kapitán Mike Richards a tvrdým zásahem ramenem na hlavu jej poslal k ledu.

V pátek opouštěl ledovou plochu NHL na nosítkách colorádský Darcy Tucker, přičemž v sobotu podobně nešťastně dopadl právě Booth:

Střídající Pavelec neinkasoval, Atlanta přesto padla

Ve čtvrtečním zápase Atlanty proti Washingtonu byl po třech rychlých gólech, z nichž jeden inkasoval po nahození přes celé kluziště, brankář Ondřej Pavelec střídán parťákem Johanem Hedbergem. Zkušený Švéd následně dostal šanci od úvodní minuty v dalším střetnutí, ve kterém Thrashers v domácí Philips Aréně přivítali San Jose.

Nebezpečné ataky Žraloků ale Hedberg vydržel pouze do 30. minuty, v níž jej počtvrté překonal Patrick Marleau (2+1). Produktivní centr San Jose se prosadil v utkání dvakrát a s celkovými devíti zásahy vyrovnal na čele střelecké statistiky NHL Alexandra Ovečkina a Ilju Kovalčuka. Posledně jmenovaný tahoun ofenzivy Atlanty se proti Sharks neprosadil poté, co kvůli zranění nohy odehrál pouze necelé čtyři minuty.

Střídající Pavelec v dalším průběhu duelu neinkasoval a předvedl 12 zákroků, nicméně jeho spoluhráči v poli již dokázali pouze zkorigovat stav na konečných 3:4 po trefách Riche Peverleyho a Evandera Kanea.

Hemský přihrál na dva góly, Šmíd se porval

Po pětibodové smršti proti Columbusu se český útočník Aleš Hemský prosadil také v "Bitvě o Albertu" na ledě Calgary. Tentokrát ovšem pardubický odchovanec Edmontonu k vítězství nepomohl, když po jeho dvou přihrávkách Lubomír Višňovský a Dustin Penner pouze zmírnili prohru 2:5.

Za domácí Flames se činili především Rene Bourque (1+2) a autor dvou branek Nigel Dawes. Kromě sedmi gólů se diváci dočkali i dvou pěstních soubojů. V zahajovací třetině se utkaly těžké váhy Brian McGrattan a Steve MacIntyre, přičemž v závěru druhého dějství se do sebe pustili také Mike Giordano a Ladislav Šmíd.

Montreal - NY Rangers 5:4 v prodl. (1:3, 3:1, 0:0 - 1:0)
Branky
: 5., 39. a 63. Cammalleri (na druhou Plekanec), 29. D'Agostini, 36. M. Bergeron - 10. Anisimov (Rozsíval), 15. Kotalík, 20. Gilroy (Prospal), 32. Gáborík. Střely na branku: 31:27. Diváci: 21.273.

Anaheim - Columbus 4:6 (1:0, 1:4, 2:2)
Branky: 7. a 45. Lupul, 33. S. Niedermayer, 48. Selänne - 34. a 60. Nash, 37. a 40. Voráček, 29. Vermette, 57. Tjutin. Střely na branku: 36:37. Diváci: 14.468.

Ottawa - Boston 3:4 po sam. náj. (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 32. Alfredsson, 50. M. Michálek, 52. Fisher - 38. Wheeler (Sobotka), 59. Recchi, 60. Krejčí, rozh. nájezd P. Bergeron. Střely na branku: 30:28. Diváci: 20.154.

Philadelphia - Florida 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky: 6. a 46. Briere, 25. Asham, 37. Gagne, 58. Van Riemsdyk - 15. Booth (Kreps). Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 38 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 86,8 procenta. Střely na branku: 38:18. Diváci: 19.007.

Vancouver - Toronto 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky
: 15. a 60. Raymond, 18. Kesler - 37. Hagman (T. Kaberle). Střely na branku: 25:36. Diváci: 18.810.

Atlanta - San Jose 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Branky: 24. White, 38. Peverley, 41. E. Kane (Kubina) - 21. a 30. Marleau, 1. J. Thornton, 14. Heatley. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 30 minut, z 12 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 27:24. Diváci: 14.945.

Pittsburgh - New Jersey 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 50. Goligoski - 10. Fraser, 35. Bergfors, 41. Zajac, 57. Parise. Střely na branku: 33:26. Diváci: 17.132.

Tampa Bay - Buffalo 2:3 po sam. náj. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
20. Lecavalier, 45. Stamkos - 40. Grier, 60. Stafford, rozh. nájezd Myers. Střely na branku: 26:32. Diváci: 15.804.

St. Louis - Dallas 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 57. Pietrangelo (R. Polák) - 28. Neal, 31. Eriksson, 45. Wandell, 50. Sutherby. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19.150.

Minnesota - Carolina 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
13. Brunette, 22. Brodziak, 62. Clutterbuck - 11. Samsonov, 28. Pitkänen. Střely na branku: 29:23. Diváci: 18.145.

Chicago - Nashville 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 28. Byfuglien, 29. Ladd. Střely na branku: 34:27. Diváci: 20.272.

Colorado - Detroit 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky
: 35. Gilardi, 50. Stewart, 60. P. Stastny - 24. Draper. Střely na branku: 23:49. Diváci: 17.690.

Phoenix - Los Angeles 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
Branky: 10. a 53. Doan (na první Lang), 36. Vrbata (Hanzal) - 25. a 60. Brown, 35. a 43. Stoll, 50. Simmonds. Střely na branku: 33:21. Diváci: 7.968.

Calgary - Edmonton 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
24. a 53. Dawes, 12. Bourque, 25. Nyström, 31. Moss - 3. Višňovský (Hemský), 39. Penner (Hemský). Střely na branku: 38:25. Diváci: 19.289.

NY Islanders - Washington 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 13. Martínek, 44. Tambellini - 47. Green, 54. Aucoin, 62. Laich. Střely na branku: 30:24. Diváci: 11.541.

Objednejte si výsledky NHL na mobil

Přehled všech nočních zápasů slavné zámořské soutěže můžete mít hned ráno v mobilu. Objednejte si je ZDE.